МВФ погіршив прогноз росту світової економіки до 3,7%

logo


У Міжнародному валютному фонді погіршили прогноз зростання світової економіки на 0,2 відсоткових пункти — до 3,7% за підсумками 2018 року.

Про це йдеться у прес-релізі МВФ.

Зокрема, головною причиною погіршення прогнозу щодо зростання світового ВВП є невпевненість щодо стабільного розвитку міжнародної торгівлі, зокрема через торговельну війну США.

Зокрема, МВФ погіршили оцінку росту американської економіки на 2019 рік, мотивуючи це тим, що «фіскальні та інші заходи, до яких вдалась влада США є короткостроковими».

Так, за підсумками 2018 року ВВП США має зрости на 2,9%, ВВП Китаю — на 6,6%, а Росії — на 1,7%.

Раніше свої прогнози щодо росту світової економіки оновили у Світовій організації торгівлі, де прогнозують, що за підсумками 2018 року ВВП світу зросте на 3,9%.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 250 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Крім цього Трамп погрожував запровадити мита ще на 267 мільярдів доларів товарів з Китаю.

За розрахунками Світового банку, у 2018 року ВВП України зросте на 3,3%. Це на 0,2 відсоткових пункти менше, ніж прогнозувалось раніше.