Moody’s присвоїло рейтинг «Aa2» цінним паперам, що випускаються для фінансування ЦСВЯП

logo


Moody's присвоїло рейтинг "Aa2" цінним паперам, що випускаються для фінансування ЦСВЯП

 Агентство Moody’s присвоїло рейтинг «Aa2» цінним паперам на суму $50 млн, які будуть випущені для фінансування кредиту НАЕК «Енергоатом» на будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), повідомила прес-служба агентства.

Прогноз за рейтингом — «стабільний».

«Угода» Енергоатому «- це одна з тих угод, в яких участь інститутів розвитку, зокрема наднаціональних банків розвитку, надає можливість знизити кредитні ризики і таким чином акумулювати капітал консервативних приватних інвесторів для фінансування інфраструктурних проектів у країнах, що розвиваються зі складними економічними умовами», — цитує прес-служба Moody’s віце-президента агентства Крістофера Бредхольта.

Як повідомлялося, фінансова установа уряду США OPIC застрахує політичні ризики («BOC Coverage») за кредитом на $250 млн, який залучає НАЕК «Енергоатом» через Central Storage Safety Project Trust (Делавер) на будівництво ЦСВЯП.

«Енергоатом» і Holtec (США) почали будівництво ЦСВЯП у листопаді 2017 року.

Спорудження ЦСВЯП надасть можливість «Енергоатому» значно скоротити витрати, пов’язані з поводженням з ВЯП, яке наразі здебільшого вивозиться на тимчасове зберігання до РФ.

«Енергоатом» є оператором усіх чотирьох АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.