Монетизація субсидій: використати кошти на щось, крім комуналки, у субсидіантів не вийде– юрист

logo


Із 1 січня наступного року в Україні планується введення повномасштабної монетизації субсидій на рівні фізичних осіб-споживачів, – нагадав в ефірі програми «Київ Live» телеканалу «Київ» кандидат юридичних наук, експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук.

«У зв’язку з цим нам слід очікувати зниження соціальних нормативів для того, щоб люди не мали можливості розглядати потенційну монетизацію як штучне джерело власних доходів. Адже ті норми споживання, які були зменшені по газу та електроенергії у півтора-два рази, ставлять перед людиною вибір: або мерзнути, або користуватися послугою. Тому говорити про те, що споживачі багато зекономлять при цих мінімальних нормах споживання, не доводиться», – зазначив юрист.

Разом з тим, на думку експерта, монетизація – правильне рішення, яке дає людині можливість вибору: «вона приймає для себе рішення, яким чином розпоряджатися тими грошима».

«Ці гроші, до речі, будуть захищені, тому що у межах опалювального періоду використати зекономлену частку монетизованої субсидії буде неможливо. Така можливість з’явиться лише після завершення опалювального сезону», — пояснив Нікончук.

Читайте також: У двох дитсадках Святошинського району виявили зіпсоване м’ясо

Читайте також: Екс-міністр ЖКГ розповів, чим загрожує економіці масовий перехід на електробойлери

Читайте также: