Монетизація субсидій — чергова «плюшка» електорату напередодні виборів у 2019 році? (ВІДЕО)

logo


Цьогоріч можна очікувати розроблення алгоритму переходу на оплату субсидій, можливо, запровадження пілотних проектів. Але сам механізм надання пільг досі не відпрацьований.

Таку думку озвучив під час прес-конференції у Києві Геннадій Рябцев, заступник директора НТЦ «Псіхея», передає INTV.

Як відомо, монетизацію субсидій заплановано провести у 2 етапи.

«В середу (на засіданні уряду — прим.) розглядатиметься лише алгоритм переходу на монетизацію субсидій, а не перехід, як такий. Тобто, це не з квітня місяця, а протягом 2018 року. Якщо дуже повезе, то всі хто планує отримувати відповідні пільги у монетарному вигляді зможуть відчути, чи ці пільги будуть їм виплачені. На жаль, у мене нема впевненості чи точно це відбудеться, оскільки взаємодія між центральними органами виконавчої влади у цьому питанні майже повністю відсутня і про це свідчить процес підготовки проекту відповідної Постанови», — зазначив експерт.

Каменем спотикання є виділення пільгових грошей у монетарному вигляді. Крім того, досі не вирішено з якої дати будуть запроваджені так звані «соціальні» картки, на які перераховуватимуться усі субсидії, які зараз, на жаль , «йдуть напряму до кишень енергетичних монополістів», зауважив Рябцев.      

«Другий етап — відкриття соціальних карток, як зазначено в офіційних документах, розпочнеться з дати, яка ще має бути додатково визначена. Отже, запровадження безпосередньо зарахування на соціальні картки пільг і субсидій у грошовому вигляді розпочнеться не з квітня місяця 2018 року», — підкреслив заступник директора НТЦ «Псіхея».

За словами Рябцева, у найближчу середу уряд, скоріш за все, не прийме рішення щодо алгоритму випуску соціальних банківських карток та яким чином зараховуватимуться на них пільги і субсидії.

«Уявіть собі, зараз пільги отримує 60% домогосподарств, якщо не більше. 68%. Це потрібно випустити державним банкам щонайменше десь 9 мільйонів спеціальних банківських карток. Навіть на те щоб їх надрукувати — скільки піде коштів і часу! Хто профінансує і буде адмініструвати відповідний реєстр громадян, адже кожному буде потрібно сплатити певну конкретну суму, яка змінюватиметься залежно від фактичних витрат кожного домогосподарства щомісяця», — наголосив фахівець.

Крім того, держава досі не розрахувалася з енергетичними монополістами за минулорічні борги.

«Скоріш за все, якщо щось і буде, то це буде перед виборами. Ніщо так не звертає увагу громадян, електорату, як чергова «плюшка» напередодні дня голосування», — підсумував Г. Рябцев.