Міжнародні ціни на пшеницю та рис зростають, ціни на кукурудзу лишаються стабільними

logo


eksport-.jpg

В червні міжнародні ціни на пшеницю в цілому збільшились у зв’язку з несприятливими умовами вирощування сільськогосподарських культур у деяких ключових країнах-виробниках. Експортні ціни на кукурудзу залишалися практично незмінними, а котирування рису продовжували зростати головним чином за рахунок сильного попиту. Про це йдеться в черговому випуску щомісячного бюлетеня ФАО Food Price Monitoring and Analysis.

У Східній Африці ціни на зернові культури у червні залишалися стабільними або знижувались з новими врожаями 2017 року, однак у ряді країн вони залишаються на рекордно високому рівні. Ціни різко зросли за останні кілька місяців через обмежену пропозицію, зумовлену поганими врожаями другого сезону 2016 року через посуху,  а також – на фоні загального занепокоєння щодо врожайності через шкідників та недостатню кількість дощів.

У Азії стійкий попит ще більше підкріплював внутрішні ціни на рис у країнах-експортерах у червні. В інших районах субрегіону ціни на рис зросли ще більше та досягли рекордно високих показників у Бангладеш, відображаючи втрати, понесені в основному сезоні 2017 року, разом із скороченням виробництва та імпорту в 2016 році. У Шрі-Ланці очікуване зниження виробництва на 2017 рік продовжувало підтримувати ціни на рис (Food Price Monitoring and Analysis #6, 10 July 2017, p. 1). 

Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис, долл. США за тонну, червень 2015-червень 2017

У 12 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Бангладеш, Бурунді, Ефіопія, Кенія, Нігер, Нігерія, Руанда, Сомалі, Південний Судан, Шрі-Ланка, Уганда і Танзанія (Food Price Monitoring and Analysis #6, 10 July 2017, p. 2).

У країнах-експортерах європейської частини СНД експортні ціни на борошномельну пшеницю в червні залишалися стабільними, а тиск внаслідок низької активності в торгівлі та наближення врожаю компенсується занепокоєннями щодо умов вирощування в ключових районах та тенденціях на міжнародному ринку.

На внутрішніх ринках ціни на пшеничне зерно зміцніли в Російській Федерації, що відображає занепокоєння з приводу затримок врожаю та якості зернових на 2017 рік внаслідок несприятливої погоди. Ціни, однак, все ще були значно нижчими, ніж у попередньому році. На противагу цьому, в Україні ціни знизились з початку жнив в південних та центральних регіонах. У країнах-імпортерах субрегіону ціни на пшеницю, як правило, були стабільними (Food Price Monitoring and Analysis #6, 10 July 2017, p. 14).

Експортні ціни на борошномельну пшеницю в країнах СНД, травень 2015 – травень 2017 р., дол. США за тонну