Минулого року вартість кредитів для бізнесу та населення знизилась — НБУ

Національний банк України (фото: УНІАН)

Голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко повідомив, що вартість кредитів для бізнесу та населення значно знизилась у 2020 році.

Про це Шевченко сказав під час брифінгу.

За його словами, вартість кредитів для бізнесу в національній валюті знизилась з 14,8% у грудні 2019 року до 8,2% у грудні 2020 року.

Шевченко додав, що й вартість кредитів для фізичних осіб у 2020 році також стала меншою.

Приміром, вартість іпотечних кредитів знизились з 19,6% у грудні 2019 року до 12,1% у грудні 2020 року, — сказав глава Нацбанку.

Своєю чергою, заступник голови НБУ Дмитро Сологуб розповів про незначний вплив січневого локдауну на економіку України. На його думку, подальший розвиток економічної ситуації в країні залежатиме від ситуації з пандемією.

Нагадаємо, що у вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль (досьє Дениса Шмигаля) повідомив, що програма «Доступні кредити «5-7-9%» буде продовжена на 2021 рік у тому вигляді, у якому вона працює зараз.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко згодом повідомив, що з 2020 року програмою «5-7-9» може користуватись і середній бізнес також. Програму доступного кредитування вдосконалили. Зокрема, було підвищено максимальний рівень річного доходу до еквівалента 20 млн євро.

Від моменту старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки вже видали 6599 позик на загальну суму в 15,295 мільярда гривень.

Підписуйтесь на Парламент UA в Telegram та Facebook і читайте найважливіші і свіжі новини першими!

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL + ENTER.