Мінсоцполітики пропонує по-іншому розраховувати прожитковий мінімум

Автор: Александра Волохова| 22 Листопада 2020 року — 22:03

В Україні планують змінити основну схему розрахунку прожиткового мінімуму. Це пов’язано зі стандартами соцдопомоги та з тим, що означає прожитковий мінімум в загальній схемі. Саме поняття відбиває суму, яка дозволяє громадянину існувати без розкоші, але і без ризику померти. До прожиткового мінімуму повинні бути прив’язані всі основні суми, якими оперують економісти й фінансисти.

На цю мить, за словами Марини Лазебної, прожитковий мінімум не повинен становити 2000 грн, це дуже мало. Сума, на думку міністра соціальної політики, повинна становити не менше 4 тис. грн.

У грудні поточного року прожитковий мінімум збільшать на 71 гривню, сума складе 2 189 грн.

Раніше повідомлялося про те, що прожитковий мінімум в Україні не дотягує до рівня бідності у світі. Як нагадав експерт, у світовій практиці межею бідності вважається набагато більша цифра — менше ніж 5 доларів на день на людину або 150 доларів на місяць. Для України при нинішньому курсі це 4 тисячі 200 гривень.

Також ми писали про те, що в розпал пандемії уряд купує картини та годинники на мільйони гривень. Зростання кількості хворих, у яких підтверджено COVID-19, не зупиняє уряд України. Брак кисню в лікарнях меркне на фоні тендерів в системі ProZorro, де метою стає придбання дорогого годинника, предметів інтер’єру та мистецтва.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!