Мінфін зажадав від Нацбанку уточнити прогноз долара

logo


Мінфін направив запити до НБУ про те, чи будуть уточнення прогнозу курсу валют на 2020-2022 роки. Про це на своїй сторінці у Facebook написала міністр фінансів Оксана Маркарова.

Міністерство рухається згідно з графіком бюджетного процесу. Але цей процес сповільнився через те, що підготовлена Мінфіном бюджетна декларація не була офіційно схвалена Кабміном, зазначила вона.

Міністерство поки буде орієнтуватися на трирічний макропрогноз уряду.

У той час як компанії-експортери скаржаться на посилення гривні, так як це впливає на їхню конкурентоспроможність, для Мінфіну — головне, щоб бюджет був реалістичним, підкреслила міністр. А це означає, що він повинен базуватися на максимально точному прогнозі.

Маркарова додала, що Україна повинна запобігти ситуації 2018 та особливо — 2019 року, коли прогнозований курс був стабільно вище фактичного.

Як результат, це впливає на невиконання доходів за тими категоріями, які залежать від курсу.

Контекст

Згідно з бюджетним кодексом, саме НБУ надає Мінекономрозвитку прогноз щодо курсу валюти на наступні роки.До держбюджету на 2019 рік закладений курс долара на рівні 29,4 гривні за долар на кінець року. Курс долара станом на 14 серпня становив 25,26 грн/долар.


Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter