Мінфін підрахував, у скільки обходиться один студент в Україні

logo


В середньому підготовка одного студента державного замовлення обходиться у 44,6 тисячі грн. Найбільше в Україні витрачають на підготовку одного студента за держзамовленням у Льотній академії Національного авіаційного університету (ЛА НАУ) – 143 тис. грн на рік.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

«Всього проаналізовано дані 167 закладів вищої освіти, в яких навчалося 340 тисяч студентів за держзамовленням. Аналіз показав, що підготовка фахівців вишами сконцентрована в п’яти регіонах: Києві та Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській областях. На них припадає 50% університетів, що отримують кошти з держбюджету», – сказано в повідомленні.

студенти

студенти

Популярні новини зараз

Показати ще

Такі середні розрахункові витрати були у 2018 році. Однак в окремих закладах цей показник перевищує середнє по країні значення в вдвічі-втричі. Наприклад:

Льотна академія Національного авіаційного університету (ЛА НАУ) – 143 тисяч грн;

Харківський інститут фінансів Київського національного торговельно-економічного університету (ХІФ КНТЕУ) – 100 тисяч грн;

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв (КІПДМ ЛНАМ) – 83 тисяч грн;

Одеський державний екологічний університет (ОДЕКУ) – 77 тисяч грн;

Національний університет «Одеська морська академія» (НУ «ОМА») – 75 тисяч грн.

студенти

студенти

Нагадаємо, в Україні зібралися скасувати строкову службу: Арахамія презентував поетапну схему.

Також Знай.uа писав, що Україна перетвориться на морозну Лапландію до кінця тижня: -12, і це тільки початок.

Ще портал Знай.uа повідомляв, що Богдан опинився в епіцентрі гучного конфлікту, бізнесмен розкрив карти: «Хотів 10 мільярдів доларів».