Мінфін: Київ готовий до пікових виплат за держборгами

Міністерство повідомило, скільки необхідно направити на обслуговування і погашення держборгу до кінця 2019 року.

Україна повністю готова до пікових виплат вересня 2019 року за державним боргом, оскільки станом на 1 серпня сума коштів на Єдиному казначейському рахунку становила 49 млрд грн, а додатково на валютних рахунках Державної казначейської служби в гривневому еквіваленті було 76,8 млрд грн. Про це повідомляє Міністерство фінансів.

«Накопичених коштів цілком достатньо для обслуговування і виплат державного боргу в найближчі місяці, що дещо пом’якшує виклики, які стоять перед Міністерством фінансів у галузі управління ліквідністю цього року», — сказано в повідомленні.

Зазначається, що державні запозичення щодо загального фонду держбюджету в січні-липні склали близько 311,5 млрд грн, а платежі з погашення державного боргу в цей період досягли 248,9 млрд грн.

За розрахунками Мінфіну, до кінця 2019 року на погашення й обслуговування внутрішнього і зовнішнього державного боргу потрібно направити в еквіваленті 169 млрд грн.

При цьому, як зазначено в прогнозних платежах за держборгом, в третьому кварталі (липень-вересень) Україна повинна виплатити 127,54 млрд грн, включаючи обслуговування і безпосередньо погашення, а в четвертому (жовтень-грудень) — ще 83,84 млрд грн. Загальна сума за два останні квартали 2019 року становить 211,38 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що держборг України зріс за місяць на $ 2 мільярди. Держборг України в доларовому еквіваленті перевищив 80 мільярдів, у гривневому тримається на рівні двох трильйонів.

Джерело: korrespondent.net

Аспекты.net