Мінекономіки доручили регулювати трудову міграцію українців

logo


Відповідне рішення Кабмін ухвалив під час засідання 18 вересня 2019 року, передає прес-служба уряду.

«Уряд схвалив законопроєкт, який уповноважує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на формування державної політики у сфері праці, зокрема щодо зайнятості населення, професійного навчання та професійного розвитку працівників, регулювання трудової міграції громадян України», — повідомляє прес-служба уряду.

Водночас там не уточнюють, яким чином буде здійснюватися регулювання трудової міграції та як воно вплине звичайних громадян.

Раніше в уряді підрахували, що кожен 5-й українець працездатного віку перебуває на заробітках. Також повідомлялось, що 80% нелегальних трудових мігрантів у Чехії — українці.

Нагадаємо, що у Польщі раніше повідомляли, що 25% всіх українських заробітчан до 2020 року можуть переїхати до західніших країн Європи — Чехії та Німеччини.

Раніше повідомлялось, що українці працюють на 20% всіх польських компаній, а близько 450 тисяч українців сплачують у Польщі соціальні внески.

Зазначимо, що за даними Світового банку обсяги переказів українських трудових мігрантів до України на рівні 14 мільярдів доларів. За оцінками Національного банку вони у 2018 році склали 10,88 мільярда доларів.