Мінекології планує спрямовувати частину екологічного податку на впровадження «чистих» технологій на підприємствах

logo


13:09 06.06.2018

Мінекології планує спрямовувати частину екологічного податку на впровадження "чистих" технологій на підприємствах

Міністерство екології та природних ресурсів України планує спрямовувати частину екологічного податку, сплаченого підприємствами-«забруднювачами», на підтримку впровадження «чистих» технологій, повідомив глава Мінекології Остап Семерак.

«Міністерство працює над модернізацією екологічного податку. Це більшою мірою стосуватиметься промислових компаній. Вони сплачують екологічний податок, але ми поки що бачимо від цього малий ефект. На сьогодні робоча група в міністерстві напрацьовує модель, щоб ці кошти через механізми погашення відсотків або «тіла» кредиту вертались «забрудникам» як підтримка їхніх інновацій щодо впровадження нових «чистих» технологій. Таким чином вони також стануть більше конкурентними на ринку», — пояснив О.Семерак на конференції «Нова політика управління відходами — шлях до циклічної економіки» в Києві у вівторок.

Як повідомлялося з посиланням на Мінекології, в Україні на кінець 2017 року накопичилося 36 млрд тонн відходів, при цьому тверді побутові відходи становлять лише 3% усіх накопичуваних відходів на рік. На 1 кв. м площі країни припадає понад 50 тис. тонн сміття. Щороку виробляється 10 тонн відходів на одного жителя України, тоді як в ЄС цей показник удвічі менший.