Милованов розповів, чого держава не може зробити з підприємствами

logo


В Україні держава може лише змінити своїх представників в управлінні підприємствами, а всі питання щодо управління і розвитку вирішують наглядові ради.

Про це сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у програмі «Свобода слова» на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас реформа корпоративного врядування, тому в нас немає процесу бездумного. Ми тільки маємо право, як держава, замінити державних представників (в управлінні держпідприємством — ред.). Це все, що ми можемо зробити. Все інше роблять наглядові ради. І наглядові ради несуть відповідальність за те, як працює підприємство», — пояснив міністр.

Він зазначив, що на особливо важливих підприємствах аналізується, наскільки якісною є робота наглядових рад і керівництва.

Читайте також: При малій приватизації важливо зберегти робочі місця — Милованов

«На кількох важливих підприємствах немає наглядових рад. Вони там формуються і будуть вирішувати майбутнє компанії, включно зі стратегією розвитку», — додав Милованов.

За його словами, в Україні інколи стається, що керівник державного підприємства звинувачує державу, тобто свого роботодавця, у рейдерстві, Або може подати у суд, щоб заборонити приватизацію підприємства — і при цьому далі ходити на роботу та отримувати зарплату.

«Це йде боротьба — і ми її виграємо», — наголосив урядовець.