«Мільярди лежать у шухляді». У Світовому банку критично оцінили використання Україною інвестицій

logo


Через дії уряду, реалізація інвестиційних проектів в Україні йде складно.

Протягом останнього року Україна почала краще використовувати кошти за проектами Світового банку.

Про це заявила директорка СБ у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, передає Економічна Правда.

«Темпи не ідеальні, але кращі, ніж раніше. Сподіваємося, у 2018 році ми ще покращимо динаміку», — сказала Кахконен.

Вона зазначила, що реалізація інвестиційних проектів в Україні йде складно. Як пояснила директорка Світового банку, дії уряду призводять до того, що кілька мільярдів доларів СБ, Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку «просто лежать у шухляді».

Читайте також: У Світовому банку озвучили кілька сценаріїв зростання економіки України

Як зазначила Кахконен, це означає, що комунальні підприємства не модернізовані, дороги не збудовані і не відремонтовані. Не побудовані лікарні і не відремонтовані системи водопостачання та водовідведення. «Мені сумно від цього», — прокоментувала Кахконен.

Вона додала, що якби уряд зробив рішучі кроки для реалізації проектів, які фінансуються ЄБРР, СБ і ЄІБ, народу України жилось би краще і економічна ситуація була б кращою.

Директорка СБ висловила сподівання, що із наближенням виборів ці проекти почнуть реалізовуватися швидше. «Як правило, це стандартна ситуація в інших країнах: органи влади хочуть показати, що дороги лагодяться, а школи будуються», — пояснила вона.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання темпів економіки України. Окрім цього, передбачається, що в країні зросте безробіття.

ВідеоКурс валют, міжнародні перекази та нова країна для заробітків – економічні новини

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує 28,27 грн, а євро – 32,63 грн. Кількість міжнародних переказів в Україну зростає. Право на субсидію можна оформити не на всіх прописаних, а лише на тих, хто фактично проживає за цією адресою. Українці відкрили для себе нову країну для заробітків — Естонію.

Курс валют, міжнародні перекази та нова країна для заробітків – економічні новини