Меркель розповіла про результати переговорів із Путіним

logo


Наразі немає необхідності в укладенні нової угоди в рамках мирного врегулювання в Україні. Про це заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом РФ Владіміром Путіним

«Я не вважаю за доцільне укладати нову угоду», — сказала вона. За словами Меркель, вона незадоволена тенденціями відділення східних регіонів України.

«Експропріація підприємств, транспортна блокада і інші питання потрібно дуже ретельно вивчати і зробити все можливе, щоб повернути це назад», — додала вона.

«Ми, звичайно, хочемо забезпечення того, щоб Україна отримала доступ до свого державного кордону — це теж частина Мінських домовленостей — і потім забезпечити політичне рішення, яке спрямоване на проведення місцевих виборів. Ми цього ще не домоглися, але це ще не означає, що ми можемо забути про існуючу угоду й повинні перейти до укладення нової», — сказала Меркель.

Вона пояснила, що наразі проблема полягає не в необхідності укладення нової угоди щодо України, а у виконанні попередньої.

Читайте також: Країни G7 констатували складнощі з виконанням Мінських домовленостей

«Моє переконливе прохання до російського президента полягає в тому, щоб зробити все можливе, щоб забезпечити її виконання», — сказала вона. Меркель також заявила, що хотіла б зняття антиросійських санкцій після виконання Мінських домовленостей.

«Я хотіла б, щоб ми добилися можливості зняти санкції при виконанні Мінських домовленостей», — сказала канцлерка.

Крім того, за підсумками зустрічі Меркель заявила, що немає необхідності в заміні спостерігачів ОБСЄ в Україні місією ООН.

«Тут не має сенсу шукати інші формати, які не принесуть більшої користі», — сказала вона.

«Ми єдині в тому, що робота представників ОБСЄ дуже важлива», — додала Меркель.

Зазначимо, що це перший за останні два роки візит Меркель у Росію. Востаннє канцлерка приїздила до Москви у травні 2015 року.