Мас-мідія: бізнес на вирощуванні мідій окупається за три роки

logo


Стартовий капітал для запуску ферми з виробництва мідій складе $1 млн, а окупляться такі інвестиції за 2-3 роки. Про це свідчать розрахунки, проведені ресурсом lazy-and-rich.

Фахівці зазначають, що попит на мідії порівняно з пропозицією – колосальний. Це одна з небагатьох малозайнятих ніш. Відлякує підприємців від цього напрямку доволі високий стартовий капітал та трудомісткість самого процесу вирощування мідій. Проте за умови продуманої організації бізнес на мідіях є успішним.

Серед плюсів — безкоштовна сировина. Мальків можна відловити прямо в морі. Окрім того, не доведеться витрачатися на відгодівлю, молюски харчуватимуться водоростями і дрібним планктоном прямо в воді.

Для вирощування мідій підійде акваторія Чорного та Азовського морів. Молюсків закріпляють на спеціальних колекторах в огородженій зоні, аби їх не змило течією. Як підростуть — збирають.

Мідії дуже плодючі. Одна особина дає 10 тис. личинок приплоду. Отримати його можна двічі на рік — восени і навесні. А «урожайність» одного господарства сягає 300-600 тонн на рік.

Аби виділили акваторію для ведення рибного господарства, доведеться скласти проект, в якому вказати біологічне обґрунтування, порядок і термін експлуатації. Розробка такого проекту вартуватиме $3000.

Ще одна витратна частина — установка блоків. На оренду судна, оплату послуг водолазів тощо доведеться витратити $20 тис. Ще до $1500 складуть витратити на канат і поплавки для однієї лінії.

З 4 метрів такого канату можна зібрати 60 кг мідій. При цьому фахівці зазначають, що бізнес буде рентабельним, якщо продавати від 200 тонн молюсків. Продаючи 300-500 тонн при гуртовій ціні $1,25 за кілограм неочищених молюсків, за рік можна виручити від $375 тис. доходу.

Більше вдастся заробити, якщо продавати чисте м’ясо. Воно коштуватиме $1,5 за кожні 100 грамів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.