Люди бідні, бо торгуємо сировиною, – Ляшко

logo


Лідер Радикальної партії Олег Ляшко під час виступу на брифінгу після погоджувальної ради в парламенті обурився тим, що ЄС вводить мито на українські товари. 

Політик переконаний – ми маємо більш жорстко захищати національні інтереси.

«Минулого тижня  США ввели додаткові 25% мита на металургійну продукцію з Європи, Канади та Мексики. Європа відповідає зустрічними митами. Україна перша, хто постраждає від цих торгових війн. У нас урядовці розповідають про другорядні питання і не бачать глобальних процесів, які відбуваються в світі», – зазначив лідер Радикальної партії.

Політик стверджує: щоб застрахувати наших виробників від можливих втрат на зовнішніх ринках – в Україні потрібно розвивати внутрішній.

«У структурі ВВП України понад 50% експорту. Я минулого тижня був на комбінаті Ілліча в Маріуполі, 86% своєї продукції вони відправляють на експорт. Номінальний обсяг продукції продають на внутрішній ринок. Тому що немає внутрішнього ринку, попиту, обігових коштів і економічного розвитку. Коли нам розповідають про необхідність виконання угод з Євросоюзом, то будь-які угоди мають переслідувати мету створення робочих місць для українців. Хто дасть робочі місця? Тільки внутрішній ринок через масштабні інфраструктурні проекти: дорожнє будівництво, житлове, відновлення машинобудування, зміна грошово-кредитної політики, щоб дати обігові кошти нашим підприємствам, щоб ми не залежали від торгових воєн і мали подушку безпеки за рахунок внутрішнього ринку. А нам влада пропонує політику залежності зовнішньої. Європа вводить мито – український товаровиробник страждає», – зазначив лідер Радикальної партії.

За словами Олега Ляшка, щоб забезпечити максимальну підтримку нацвиробнику – потрібно ухвалити законопроект Радикальної партії «Купуй українське, плати українцям!» та інші законодавчі ініціативи.

«У мене з цього приводу була майже годинна дискусія з Гройсманом. Я  вкотре нагадав йому, що вимагаю  від уряду підтримки наших законопроектів про індустріальні парки, закон «Купуй українське, плати українцям», запровадження мита на експорт сировини, припинення торгівлі сировиною. 43 мільйони тонн зерна продали закордон, заробили всього 3 мільярди доларів. А якби продали не зерно, а продукти переробки, це дало б робочі місця на селі, відновлення тваринництва і доходи селян.

За останні 2 роки втричі зріс обсяг реалізації сільськогосподарської продукції з України. Селяни багатші стали? Ні. Додалося роботи в селі? Ні. Тому що торгуємо сировиною, а потрібно ставити агропереробку, давати державні програми на відновлення тваринництва, дати доїльні апарати, холодильні установки, дати податкові пільги для сімейних ферм і створення кооперативів, заборонити пальмову олію», – переконаний Олег Ляшко.