Лазебна заявила, які зарплати та пенсії мають бути в українців

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна вважає, що середня зарплата повинна бути від 12 тисячі гривень, і в Україні вона наразі біль-менш нормальна. А пенсія має становити принаймні 40% від цієї зарплати.

Про це пише finance.ua з посиланням на інтерв’ю міністерки Вголосу.

“Я є прихильником збільшення мінімальної зарплати, хоч окремі експерти і кажуть, що це може призвести до інфляції. Я вважаю, що коли є хороша заробітна плата, людина йде в магазин, купує товари, може дозволити собі відпочинок, нормальне життя. Людина не повинна рахувати копійки”, заявила Лазебна.

За її словами, сьогодні Уряд України працює над триетапним підвищенням мінімальної заробітної плати, що також призведе до детінізації.

“Ми ж розуміємо, що значна частина тих заробітних плат, які «на папері» 4 723 грн, фактично є вищими, але друга частина сплачується людині «у конверті», з неї не сплачуються податки, вона не враховується людині до пенсії, ця людина має фактично нижчий соціальний захист. І підвищення мінімальної заробітної плати призведе до того, що просто частина коштів з «конверту» перетвориться на «білу» зарплату, у людей буде вищий соціальний захист”, зазначила очільниця Мінсоцполітики.

У повідомленні йдеться, що середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України в червні 2020 року склала 11 579 грн. Це на 9,8% більше в порівнянні травнем (10 542 грн).

Також від початку року середній розмір пенсій зріс на 310,56 грн або на 10,1% – до 3393,54 грн.

Підписуйтеся на сторінку «Діло» у Фейсбук