Курс долара зміниться: що чекає українців вже найближчим часом

logo


В Україні курс долара в перший тиждень жовтня 2018-го буде знаходитися біля позначки в 28 грн/$. На минулому тижні очікувалося, що гривня буде знижуватися через виплати ПДВ. Бізнес отримує мільярди компенсацій в гривні, а після виходить на валютний ринок і скуповує долари. Однак наприкінці вересня держава розділила виплати на дві частини. Крім того, наприкінці місяця активізувалися і продавці. В результаті на готівковому ринку американська валюта продавалася по 28,1-28,2 грн/$, а довідковий курс НБУ становив 28,29 грн/$.

Ось, що буде з курсом долара в Україні з 1 по 7 жовтня.

Прогноз на тиждень

Традиційно в першій половині місяця вартість долара на валютних ринках знижується. Причин для цього декілька, в тому числі і активізація продавців. У жовтні, зазначає фінансовий аналітик Володимир Мазуренко, перші сім днів відчутних коливань очікувати не варто. За прогнозами експерта, курс долара буде коливатися близько відміток 28-28,3 грн/$.

“Швидше за все, можливе незначне зміцнення. Минулого тижня учасники ринку очікували подорожчання американської валюти напередодні майбутньої компенсації ПДВ. Десь 5 млрд грн отримали експортери, але вони досить обмежено вплинули на ринок”, – розповідає Мазуренко

Водночас аналітик “Альпарі” Максим Пархоменко зовсім вважає, що на наступному тижні курс долара в Україні буде перебувати поблизу психологічної позначки 28 грн/$.

“У підсумку тиждень ми торгуємося без змін. Після імпульсу в серпні курс стабілізувався біля позначки 28 гривень за долар. На даний момент ми продовжимо торгуватися біля цієї зони. Не варто чекати зміцнення курсу до більш низьких позначок”, – прогнозує Пархоменко.

Однак, в жовтні вартість валюти може значно зрости. Так, згідно з оцінками керівника аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій, в жовтні можливий досить широкий діапазон від 28 до 29 грн/$. В цілому ж експерти відзначають: жовтень – традиційно період девальвації, тому очікувати зміцнення гривні в цей період не варто.

Фактор МВФ: рішення знову відтермінували

Максим Пархоменко вважає, що ситуація з МВФ вже відобразилася на курсі гривні і відсутність траншу в 2018 році на курс істотно не вплине. Паращій упевнений: важливіше навіть отримання сигналу про те, що Україна отримає черговий транш від МВФ.

“Дійсно, дуже багато буде залежати від новин від МВФ. Але я б не сказав, що тут питання затримка або не затримка. Найголовніше – чи будуть перспективи отримання наступного траншу, або будуть новини, які можуть перекреслити таку можливість”, – розповідає аналітик

Експерти відзначають: якщо крім рекомендацій про підвищення тарифу на газ, МВФ наполягає на прийнятті державного бюджету на 2019 й, найближчим часом отримати кошти не вийде.

“Зараз не так важливо, чи отримаємо ми кредит МВФ чи ні. Питання таке: чи скаже МВФ, що домовленість не досягнута. Якщо скаже, і інвестори і кредитори змінять своє ставлення до країни. Якщо Мінфін отримує кредити на зовнішніх ринках під 9%, то після такої новини і 9% здадуться низькою ставкою. Це питання довіри. МВФ своєю присутністю дає “зелене сигнал” – працювати з країною можна”, – розповідає Володимир Мазуренко.

Кілька днів тому Кабінет міністрів прийняв рішення переглянути тариф на газ 18 жовтня (раніше планували підвищити ціну 1 жовтня). Новий тариф на блакитне паливо – одна з умов отримання кредитного траншу МВФ. Міністр соцполітики Андрій Рева заявив: якщо з Фондом не домовляться, газ не подорожчає. Уже в жовтні, судячи з ціни на газ, можна буде судити про те, чи вдалося досягти домовленостей з МВФ.

Джерело