Кремль очікує на більш зручного переговорника на посаді президента України — Бойко

logo


Бойко Наталія

Кремль не поспішає укладати новий газовий контракт, оскільки сподівається отримати більш зручного переговорника після президентських виборів в Україні.

Про це в ефірі “Прямого” розповіла заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

“Росіяни приїхали з чітким розумінням того, що вони не готові зараз нічого обговорювати, вони чекають президентських виборів, для них важливо, що буде в травні, вони очікують більш зручного переговорника для себе, хто може повернути їх у парадигму 10 річної давності і тих контрактів, до яких вони зараз схиляють”, — пояснила Бойко позицію “Газпрому” на тристоронніх переговорах, що пройшли 21 січня у Брюсселі.

Заступник міністра зауважила, що курс України на інтеграцію з Євросоюзом є неприйнятним для Кремля.

“Відчувається дуже чіткий політичний підтекст Росії, вони не визнають того, що Україна стала на шлях євроінтеграції, очевидно для них той курс, який президент пропонує внести в Конституцію і закріпити його максимально, він є неприйнятним, що в свою чергу є для України дуже гарним компліментом і визнанням того, що ми на правильному шляху”, — упевнена Бойко.

Вона наголосила, що євроатлантичні прагнення України будуть закріплені в Основному законі.

“Часи змінилися, у нас свій шлях — курс на повну євроінтеграцію. Цей шлях давно обрано і буде закріплено в змінах до Конституції України, які запропоновані президентом України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору”, — підкреслила Бойко.

Раніше заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко розповіла PRM.UA, з чого складається ціна газу українського видобутку.

загрузка…