Костржевський назвав претензії аудиторів до аеропорту Київ необґрунтованими

logo


Ілюстрація REUTERS

Ілюстрація REUTERS

Голова Ради директорів Міжнародного аеропорту «Київ» ім. І. в. Сікорського («Жуляни) Денис Костржевський назвав претензії аудиторів необґрунтованими. Про це він заявив в інтерв’ю РБК.

Він повідомив, що перевірка Державної аудиторської служби, результати якої спричинили 19-годинний обшук аеропорту детективам НАБУ, проходила в кінці 2017 року. Незважаючи на те, що аудит повинен був торкнутися діяльності компанії в період 2014-2017 років, аудитори перевіряли навіть 2011 рік. «Хоча ці перевірки вже проводилися в минулому і нічого не виявили. В акті йдеться не про факт виявлення порушень, а про можливі порушення», — розповів Денис Костржевський.

Зокрема, аудитори озвучили претензії за кількома пунктами. У тому числі правомірність конкурсу на право оренди майнового комплексу, який проводився Київрадою в 2011 році. Нагадаємо, переможцем стала компанія ТОВ «Майстер-Авіа». Її конкурентом була компанія, бенефіціаром якої є російський олігарх з найближчого оточення президента РФ. За словами Дениса Костржевського, правомірність конкурсу підтвердили суди і Baker McKenzie з Великої четвірки.

Друге зауваження стосується аудиторів складу ПММ, який також увійшов до орендованого майна. «В акті говориться, що комунальне підприємство могло б отримувати дохід, якщо б не передало його в оренду. Що заважало заробляти на протязі 30 років, протягом яких склад довели до аварійного стану? Я вважаю, що ця претензія з області припущення», — додав Денис Костржевський.

Однією з умов конкурсу було працевлаштування трудового колективу комунального підприємства. Сьогодні ці люди працюють за сумісництвом в комунальному підприємстві «Майстер-Авіа». «У нас є зарплатні відомості, табелі, які це підтверджують. Аудитори ж порахували, що ці люди працюють тільки на «Майстер-Авіа», а гроші отримують у комунальному підприємстві», — додав голова Ради директорів аеропорту.

Остання претензія аудиторів стосується погашення кредиторської заборгованості комунального підприємства. На момент конкурсу вона досягала 22 млн грн. Через півроку, коли з інвестором укладаєвся договір оренди, вона скоротилася до 9 млн грн. «Майстер-Авіа» погасило борг за рахунок власних коштів. Через правову колізію в договорі «зависли» 13 млн грн різниці між початковими 22 млн і фактичними 9 млн грн. «За рекомендацією КРУ, підписали договір про реструктуризацію цих 13 млн грн різниці і досі їх виплачуємо. Разом ми погасили борг, ще і доплачуємо зверху, хоча не повинні були цього робити. Де тут шкода місту?», — обурився Денис Костржевський.

Він заявив, що аеропорт має у своєму розпорядженні і вже надав правоохоронцям весь комплекс документів, які підтверджують неспроможність претензій аудиторів: «Все, що ми говоримо — це правда. При бажанні, вивчивши документи, в цьому легко переконатися».

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли про те, що аудитори знайшли в Міжнародному аеропорту «Київ» 119 млн грн збитку. 14 червня НАБУ провело 19-годинний обшук у рамках кримінального провадження щодо «можливих зловживань».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter