Корупція в Укроборонпромі: Голова САП назвав імена відстороненого старшого прокурора у справі про розкрадання і його наступника

logo


Сьогодні, 18:24

26

Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Корупція в Укроборонпромі: Голова САП назвав імена відстороненого старшого прокурора у справі про розкрадання і його наступника - фото

НВ

Голова САП Назар Холодницький

Відстороненого старшого прокурора групи прокурорів, що розслідує можливі розкрадання чиновниками Укроборонпрому, Максима Грищука замінить начальник управління процесуального керівництва САП Андрій Довгань.

Про це в інтерв’ю Радіо НВ розповів голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Відсторонив [старшого прокурора] через те, що людина три роки «процесувала» цю справу, і як процесуальний керівник, якщо хочете, [він] проморгав ось ті всі порушення, які були. І я думаю, що це рішення правильне. Скажу відверто: я змінив його на начальника управління [Андрія] Довганя (як старшого прокурора) і я очікую результатів», — заявив він.

На питання журналістки Тетяни Даниленко про те, чи не пов’язано відсторонення заступника голови САП Грищука від справи з тим, що він був конкурентом Холодницького на виборах до керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, той відповів, що це не має відношення до цього рішення.

«Питання не в конкуренції. <…> Максим [Грищук] як колишній учасник бойових дій, як воїн, який захищав Донецький аеропорт, він мав би кров’ю відчувати справи в оборонному комплексі і не давати їм жодного спуску по тих справах», — зазначив Холодницький.

За його словами, детективи, які розслідували справу про розкрадання, фактично займалися її саботажем, а Грищук «мовчки спостерігав».

Раніше голова САП Назар Холодницький відсторонив старшого прокурора групи прокурорів від розслідування можливого розкрадання чиновниками Укроборонпрому.

Нагадаємо, що 26 лютого САП відкрила кримінальне провадження за фактом можливого розкрадання майна посадовими особами державного концерну Укроборонпром.

У розслідуванні журналістів говориться, що член РНБО Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор та гендиректор Укроборонпрому Павло Букін причетні до корупційної схеми з виведення з української оборонки близько 250 млн гривень.

Як стверджується, вони організували постачання оборонним підприємствам контрабандних деталей з РФ, а також з українських військових частин за цінами, завищеними в 2-4 рази.

Ігор Гладковський, який фігурує в розслідуванні Bihus.Info, відкинув всі звинувачення.

В Укроборонпромі назвали розслідування ЗМІ маніпуляцією.