Корупція у космосі: українців вразили подробиці масового розкрадання коштів

logo


Прем’єр-міністр Володимир Гройсман нещодавно здійснив візит до Канади із метою налагодження співробітництва в космічній сфері. Цікаво, що країни намагалися реалізувати спільний проект освоєння космосу, однак корумпованість українських чиновників не дозволила отримати бажаний результат.

Як пише «Народна Правда» із посиланням на «Facenews», ще 2010 року Україна взялася запустити перший український телекомунікаційний супутник «Либідь». Де-факто це був проект національної супутникової системи зв’язку із власним космічним апаратом на геостаціонарній орбіті. Планувалося пропустити через нього трафік телевізійних каналів у момент Євро-2012. З цією метою і був підписаний контракт між державним підприємством «Укркосмос» та канадською фірмою MDA.

Канадці зобов’язувалися зробити сам супутник, який на українській ракеті «Зеніт» повинен був стартувати із космодрому «Байконур». При цьому фінансову допомогу надало канадське агентство EDC у розмірі 292 млн доларів. Реалізація проекту допомогла б колосально зекономити кошти на використанні власного сигналу. Однак супутник не з‘явився на орбіті.

За офіційною причиною провал запуску був спричинений анексією Криму та втратою станції контролю і зв’язку в Євпаторії. Насправді ж керівник державного космічного агентства Любомир Сабадош повідомив, що трапилася неприємна ситуація із позикою, яку Україна взяла під державну гарантію. Виявляється, 8 млн доларів США, які проводилися через офшори на Кіпрі, було втрачено. У причетності до злочину вважають Сейшельську компанію-посередника з українського боку «Бруклін-Лімітед», яку очолював скандальний бізнесмен Михайло Гришпон.

Попри те, що компанія проходила аудит і перевірку на корупційність у Лондоні, мільйони безповоротно зникли. Нині розслідуванням факту злочину займається Національна поліція та військова прокуратура.

Як раніше писала «Народна Правда», командир 53 екіпажу МКС астронавт НАСА Ренді Брезник на своїй сторінці в Twitter опублікував знімок нічного Києва. Крім того, астронавт опублікував знімки нічного Копенгагена, Единбурга і Дубліна.

Нагадаємо, що 12 листопада з космодрому НАСА “Уоллопс Айленд” був здійснений успішний запуск ракети-носія “Антарес”. Ракета повинна була доставити вантажний модуль “Сігнус” до Міжнародної космічної станції. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.