Коронавірус вдарив по українським бізнесменам

logo


Підприємиця Олена Вечканова, яка з 2015 року продає авторські прикраси китайським клієнтам, тепер не може цього зробити. Компанія «Укрпошта», якою вона надсилала замовлення, призупинила поставки до цієї країни з 12 лютого. Це сталося через те, що більшість авіакомпаній світу майже припинили рейси до Китаю.

«Всі відправлення, що прийняті до 11 лютого, будуть доставлені, однак загальні строки доставки поштових відправлень можуть бути змінені», — повідомили в компанії.

Натомість конкурент державного оператора «Нова Пошта» не відчуває браку авіарейсів і працює у звичайному режимі.

Quote«Поштовий оператор не планує призупиняти доставки до/з Китаю. Логістика наша ніяк не змінилася», — заявили The Page у пресслужбі компанії.

Водночас у «Новій Пошті» заявили, що доставка може затримуватися в самому Китаї, оскільки більшість компаній працює в обмеженому режимі.

Втім, альтернативний спосіб доставки для Вечканової занадто дорогий.

«Ми дуже ретельно прорахували ціни. Якщо відправляти за тарифами «Нової Пошти», то наші товари не купуватимуть. Бо деякі з них коштуватимуть удвічі дорожче», — розповіла вона The Page.

Також у підприємиці виникли проблеми з поверненням товарів – через короновірус їх не відправляють з КНР.

Quote«Ми не знаємо, що робити: клієнт не може нам повернути товар, а ми йому – гроші», — зазначила вона.

Отримати замовлення або доставити їх не можуть і торговці китайского ритейлера Alibaba, повідомив агенству Bloomberg виконавчий директор онлайн-ритейлера Деніел Чжан. За його словами, також змінилася модель поведінки споживачів, які відмовляються від покупок.

Поштове сполучення з Китаєм, крім України, припинили Данія, Грузія, Греція, Румунія, Сербія, Сінгапур, Іспанія, Швейцарія, а також США. Штати відмовилися обробляти поштові перевезення до Китаю з інших країн.

У пресслужбі «Укрпошти» The Page повідомили, що обмеження через вірус вплинули на активність частини продавців, які користуються їхніми послугами. В компанії не повідомляють, яких збитків можуть зазнати, оскільки розраховують, що попит на відправлення буде реалізовано пізніше. Наразі ведуться переговори щодо доставки посилок в Китай через європейські аеропорти.

«Мій перший заступник Олександр Перцовський перебуває в Берні з колегами з інших країн – членів Всесвітнього поштового союзу», — уточнив The Page глава компанії Ігор Смілянський.

Він сподівається, що ситуація з доставкою посилок до Китаю скоро нормалізується.

Warning icon
Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter