Компанія Коломойського програла справу проти «ПриватБанку» і НБУ

logo


Верховний суд відмовився задовольняти позов ПрАТ «Ерлан» до НБУ і АТ КБ «ПриватБанк». Компанія вимагала, щоб банк погасив перед регулятором кредит, взятий під заставу її майна ще «при Коломойському».

Як повідомляє прес-служба «ПриватБанку», Велика палата Верховного Суду підтвердила позицію «Привату» і відмовила в задоволенні позову ПрАТ «Ерлан». У «ПриватБанку» вказують, що ПрАТ «Ерлан» «є пов’язаною особою з колишніми власниками банку», і намагалося довести зловмисну змову і бездіяльність НБУ та державного «ПриватБанку» і в судовому порядку зобов’язати «Приват» погасити заборгованість перед НБУ, чим припинити іпотеку і звільнити майно, передане в забезпечення цього кредиту.

Йдеться про будівлю заводу соків «Біола» в Дніпрі, яку було надано компанією Ерлан як забезпечення по кредиту рефінансування від 20 лютого 2015 року. Заборгованість цією позикою становить 908,4 млн грн.

Раніше «Приватбанк» відсудив у Коломойського 890 мільйонів, стягнувши заборгованість за кредитом від 2011 року.

Також Господарський суд Києва об’єднав в одне усі п’ять проваджень, відкритих за позовами екс-акціонера «Приватбанку» Ігоря Коломойського до Національного банку України і «Приватбанку» про нечинність договорів особистої поруки.

Ігор Коломойський подав п’ять вищезгаданих позовів до Господарського суду Києва 19 квітня. В них оскаржуються п’ять кредитних договорів та його особиста порука за ними. Юристи пояснюють таку ініціативу з боку екс-власника «Приватбанку», бажанням підстрахувати рішення Печерського суду від 20 квітня, яким було задоволено позов Коломойського щодо розірвання договору особистої поруки за кредитами рефінансування, наданих «ПриватБанку» Нацбанком на суму 9,2 млрд грн.