Комісію за кредитами дозволили не платити

logo


Розглядаючи справу №6-2071цс16, Верховний суд України, зіславшись на закон «Про споживче кредитування», дозволив не платити супровідні кредитні комісії, які не мають прямого стосунку до споживчого кредиту.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на fdlx.com.

Псевдокредитні комісії визнані нікчемними, ВСУ постановив, що їхня сплата є необов’язковою, каже Ростислав Кравець, старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери».

Тобто, суд постановив, що платою за кредитом є процентна ставка, і вона повинна включати в себе якщо не все, то майже все.

Позичальники часто сперечаються з банками саме через необґрунтовано завищені комісії, раніше вони найчастіше програвали подібні судові розгляди, тому таке рішення – велика перемога для них.

Правознавці очікують, що цей висновок ВСУ спровокує нову хвилю суперечок – люди оскаржуватимуть комісії, особливо у випадках, коли були допущені прострочення і виникали колосальні борги.

Нагадаємо, тепер фінустанови ретельніше перевірятимуть походження коштів. Але це не все. Якщо раніше банки аналізували та звітували за ризиковими операціями щоквартально, то тепер вони змушені аналізувати ризик клієнтів щоденно. Крім того, в Україні з 20 червня вступив в силу новий закон “Про споживче кредитування”, який забороняє вказувати неправдиву інформацію про нульові процентні ставки в рекламі і зобов’яже фінустанови перевіряти платоспроможність своїх клієнтів. Це означає, що отримати кредит без довідки про доходи буде складніше.

Також ми повідомляли, що Укрексімбанк, Ощадбанк, «ПриватБанк» та інші держбанки зможуть проводити державні лотереї. Це передбачається проектом нових ліцензійних умов для операторів лотерей, що підготовлені Міністерством фінансів України та сприятиме розвитку конкуренції на ринку і зростання доходів держави. Окрім того ми писали, що згідно із проектом №7094, який зареєстровано у ВР, можуть бути внесені зміни до закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Читайте также: