Команда екс-міністра Абромавичуса збрехала про масштабні інвестиції в бурштинову галузь України

logo


КИЇВ. 11 липня. УНН. У листопаді 2015 року на той час чиновники Міністерства економічного розвитку і торгівлі повідомили про масштабні інвестиції в бурштинову галузь України. Але, як випливає з відповіді МЕРТ на запит УНН, все це виявилося брехнею.

Йдеться про багатостраждальне державне підприємство «Укрбурштин» — дочірню компанію ДАК «Українські поліметали» Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

У 2015 році генеральний директор ДАК «Українські поліметали» Костянтин Лісничий, за деякими даними протеже екс-міністра Айвараса Абромавичус, публічно, під час прес-конференції та в присутності керуючого партнера юридичної компанії «Ario Caital Group» Юліана Хорунжого підписав меморандум з компаніями «Озон Інвестмент» і «Карл Груп», які в свою чергу зобов’язалися протягом 5 років вкласти в спільні проекти з видобутку бурштину 10 млн доларів.

«Це реальні інвестори, з якими ми провели серйозну роботу, які зацікавлені інвестувати в Україну», — запевняв тоді Лісничий.

Він обіцяв легалізацію видобутку бурштину, легальне працевлаштування 500-1000 осіб і сумарний дохід в розмірі 25,871 млн доларів.

Але як виявилося, ніяких інвесторів і будь-якого співробітництва не було і, очевидно, не передбачалося.

«Протягом 2015-2018 років компанія ДАК «Українські поліметали» не отримувала інвестиційних грошей від компаній «Озон інвестмент» і групи компаній «Карл Груп». Компанія (ДАК «Українські поліметали — ред.) не здійснювала співпрацю з зазначеними юридичними особами і, відповідно, не отримувала дохід.

За інформацією ДП «Укрбурштин», він також не здійснював співпрацю з компаніями «Озон інвестмент» і групами компаній «Карл Груп», — повідомили в ДАК «Українські поліметали» на запит УНН.

Далі більше. У МЕРТ вказали, що Лісничий звільнений з посади керівника ДАК «Українські поліметали» тільки в квітні 2018 року. Минулий рік державна компанія під його керівництвом закінчила зі збитком в розмірі 2,5 млн грн.

Нагадаємо, Айварас Абромавичус займав посаду міністра економічного розвитку і торгівлі України з 2014 по 2016 рік.