Китайська компанія запропонувала збудувати в Україні об’єктів на 10 млрд доларів

logo


Україна планує спільно з китайськими держкорпораціями та приватними компаніями реалізувати декілька проектів. Їхній загальний інвестиційний потенціал становить близько 10 мільярдів доларів. Домовленості про це президент Володимир Зеленський та представники китайського бізнесу досягли на зустрічі.

Учасники зустрічі склали попередній перелік проектів, передає прес-служба Офісу президента. Координатором проекту визначили Національну інвестиційну раду, яку очолює президент.

Представники китайської державної корпорації, що спеціалізується на будівництві об’єктів військової інфраструктури, запропонували збудувати в Україні низку проектів власним коштом. Також свої проекти запропонували представники приватної компанії з КНР, що володіє одним з банків, який входить до топ-500 найбільших банківських установ світу. Ці проекти стосуються усіх сфер інфраструктури, сільського господарства, енергоефективності, а також фінансових послуг.

Зеленський запропонував обговорити з представниками китайського бізнесу можливості інвестування у розвиток інфраструктури, сільського господарства та у розробку газових родовищ в Україні. Одним з озвучених ним питань стало будівництво концесійної дороги навколо Києва.

Раніше Зеленський розповів про майбутнього прем’єра. Президент заявив, що наступний український прем’єр-міністр буде професійним економістом.

Нагадаємо, 21 липня, в Україні відбуваються позачергові вибори до Верховної Ради. Про найгучніші порушення під час голосування, читайте у нашому спецматеріалі.

Останнє пленарне засідання Верховної Ради відбулося у п’ятницю, 12 липня. По його закінченні, спікер Андрій Парубій закрив 10 сесію парламенту VIII скликання.

Фото:
Офіс президента