Кілька місяців і ЄС та США відвернуться від України через корупцію — The Daily Signal

logo


 Кілька місяців і ЄС та США відвернуться від України через корупцію - The Daily Signal

Англомовне видання The Daily Signal в розлогому інтерв’ю наводить слова колишнього глави СБУ Валентина Наливайченка про 2-3 місяці, які відводяться українській владі, щоб показати реальні боротьбу з корупцією, а не покравати її.

Інакше країни Європейського Союзу і Сполучені Штати відмінять штрафні санкції проти Росії.

«Україна має кілька місяців, два або три місяці, щоб продемонструвати реальний прогрес у здійсненні заходів щодо боротьби з корупцією, перш ніж західні партнери починають руйнуватися ряди на такі заходи, як підтримка штрафні санкції проти Росії», — пише The Daily Signal.

Видання констатує і прогнозує, що  українській владі, в разі продовження покривання корупції, не  буде допуску до  нової адміністрації в Сполучених Штатах. А в наступному році, може бути багато змін в Європейському Союзі —  і через цю причину відвернеться  й  Європа.

Видання повідомляє, що завдяки дипломатичним каналам, Наливайченко нещодавно їздив до Вашингтона, щоб представити докази Конгресу про участь Росії у війні на сході України і домагатися допомоги США в зусиллях по боротьбі з корупцією.

«В рамках своєї платформи по боротьбі з корупцією, Наливайченко закликав ФБР розслідувати фінансові злочини нинішніх і колишніх політичних лідерів України», — пише The Daily Signal.

Незалежне  неурядове видання  додає, що Наливайченко також хоче, щоб прокурори США і ЄС наглядали за судовим рішеннями корупційних розслідувань. А  США тиснули  на українських чиновників, щоб зробити нове Національне бюро по боротьбі з корупцією в Україні незалежним від виконавчої та судової гілок влади.

«Ця система, як я розумію, більше недієва. І через війну, через російську агресію, ми тепер розуміємо, чому. Ми просто, як країна, як нація, не маємо ні часу, ні можливості більше існувати з такою корупцію»,  – цитує  екс-керівника СБУ  зарубіжне видання.