Керівництво “Черкасиобленерго” провело робочу нараду з норвезькими інвесторами

logo


Днями керівництво ПАТ «Черкасиобленерго» провело робочу зустріч з представниками однієї з найбільших норвезьких енергетичних компаній Scatec Solar. Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук, директор технічний ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Заврін та заступник директора з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Рєзнік обговорили з Тер’є Пільскогом (Terje Pilskog), виконавчим віце-президентом з розвитку проектів і проектного фінансування компанії Scatec Solar, та Андрієм Гараніним, Генеральним директором Scatec Solar в Україні, інвестиції у розвиток альтернативної енергетики Черкаської області та реконструкцію і вдосконалення існуючих мереж регіону. Повідомляють у прес-службі товариства.

Зокрема, компанія будує фотоелектричну станцію (ФЕС) у м. Кам’янка Черкаської області потужністю 30 МВт. Цей проект забезпечений фінансуванням за рахунок коштів ЄБРР (Європейський банк реконструкції і розвитку) та голландського банку FMO. Бюджет проекту становить 35 млн євро. Будівництво ФЕС розпочалося на початку 2019 року, введення в експлуатацію заплановано до кінця 2019 року. Проект буде реалізовано в рамках «зеленого тарифу». Передбачається, що потужність ФЕС складатиме 39 ГВт.год на рік.

Другим проектом компанії у регіоні є будівництво ФЕС “Грінтеко СЕС” у Чигиринському районі. Загальна вартість будівництва становить понад 56 млн євро. Даний проект фінансується ЄБРР у рамках програми фінансування альтернативної енергетики в Україні.

Сонячні електростанції допоможуть скоротити шкідливі викиди в атмосферу, а отримана електроенергія буде генеруватися в об’єднану енергетичну систему України. В рамках робочої зустрічі з керівництвом ПАТ «Черкасиобленерго» були обговорені питання організації проектування, будівництва та введення ФЕС в експлуатацію, а також визначено спільний план дій щодо підготовки технічного переоснащення та реконструкції енергетичної мережі Черкаської області за кошти іноземних інвесторів. Дане міжнародне партнерство між ПАТ «Черкасиобленерго» та Scatec Solar сприятиме ефективному розвитку альтернативної енергетики регіону, привнесенню передових світових технологій та досвіду, а також модернізації енергетичної мережі області за рахунок будівництва нових ліній електропередачі та реконструкції існуючих мереж і підстанції з використанням сучасного обладнання.

Для довідки:Scatec Solar є одним зі світових лідерів у сфері будівництва та експлуатації фотоелектричних станцій у багатьох країнах світу, зокрема, в Чеській республіці, Південній Африці, Руанді і Йорданії. Наразі компанія будує об’єкти потужністю понад 1092 МВт.

В Україні компанія Scatec Solar розвиває велике портфоліо проектів сонячних електростанцій, які знаходяться на різних етапах проектування та будівництва. Наразі, найбільш пріоритетними для Scatec Solar є реалізація міжнародних інвестиційних проектів з будівництва ФЕС на території Черкаської області.