Карантин не призвів до зростання цін на харчі, – експерт

logo


Карантині заходи не призвели до подорожчання споживчих цін на продукти харчування. Про це розповів директор Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” академік НААН Юрій Лупенко, передає УНН із посиланням на пресслужбу Інституту.

Він розповів, що за останній місяць (березень до квітня) споживчі ціни на продукти харчування зросли на 2,2%. І нагадав, що у березні, у порівнянні із лютим, зростання споживчих цін склало всього 0,4 %.

“Відносно невисокий рівень зростання цін свідчить, що в період дії карантинних заходів, запроваджених в Україні з 12 березня 2020 року цілком можливого зростання споживчих цін на продукти харчування не відбулося”, – прокоментував науковець.

Так, у квітні найбільше зросли ціни на фрукти (+12,8 %), а також на яйця (+9,4 %).

“Однак ці товари не належать до категорії тих, якими запасаються надовго”, – зазначив Лупенко.

При цьому, незначно, але зросли ціни на продукти харчування, якими громадяни запасаються в першу чергу. Мова про макаронні вироби (+1,9%), м’ясо і м’ясопродукти (0,9 %), олію соняшникову (0,3 %).

“Винятком є лише цукор. Ціни на нього зросли на 2,9 % у березні і на 4,8 % у квітні”, – розповів фахівець.

Нагадаємо, деякі продукти харчування на тлі карантину впали в ціні. Мова про курятину.

Так, зокрема, куряче філе за останній місяць подешевшало на 4,3%, тушки курячі – на 3,5%.

Головний виробник країни – компанія МХП ( Наша Ряба) у I кварталі 2020 року збільшила виробництво продукції на 4% і знизила ціну на 11%.

Додав: Гриць Синівець