Кабмін встановив 130 тис. гривень штрафу за вбивство лося

logo


Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду.

«Сподіваюся, що це відіб’є бажання в багатьох гнатися за адреналіном і чхати на довкілля і, зокрема, рішення держави. 130 тис. — це максимальне покарання, рівно стільки платять тільки ті, хто зазіхає на ще одну шляхетну і унікальну для всієї Європи тварину — зубра. Хотів би, щоб бюджет не поповнювався такими коштами, але так само розумію, що браконьєрів і любителів екзотичних трофеїв, на жаль, у нашій країні вистачає», — прокоментував рішення уряду міністр природних ресурсів Остап Семерк.

Нагадаємо, в лютому 2017 року Україна на 25 років заборонили полювання на лосів. За різними підрахунками, популяція лосів в Україні зараз налічує від 2 до 6 тис. особин, тоді як у Білорусі і Польщі їх близько 30 тис. Перед тим як розробити наказ, Мінприроди консультувалося з Інститутом зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної академії наук України.

Торік у вересні до будівлі уряду прийшли сотні представників мисливських господарств і мисливців, які зажадали від Кабміну втрутитися в ситуацію і зняти заборону. Мінекології пішло на поступки мисливцям і дозволило відстріл 160 особин лося у 2017 році.

Однак у листопаді Нацкомісія з питань Червоної книги зажадала внести лося в Червону книгу, і в грудні міністр Семерак підписав відповідний наказ.

Нагадаємо, Лося європейського (Alces alces) внесено до Червоної книги України.