Кабмін вніс зміни до механізму ПСО на ринку е/е

logo


15:15
14.08.2019

Кабмін вніс зміни до механізму ПСО на ринку е/е

Кабінет Міністрів у середу вніс зміни до механізму функціонування спеціальних публічних обов’язків (ПСО) на ринку електричної енергії.

Відповідне рішення проголосовано за скороченою процедурою.

Спочатку проект змін ПСО не було внесено до порядку денного засідання уряду на цей день. Про намір Кабміну ухвалити відповідне рішення стало відомо з виступу міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика. Він заявив: зокрема, в середу буде внесено зміни до механізму ПСО, які дадуть змогу знизити вартість е/е для великих промислових споживачів.

У свою чергу представник президента в Кабміні Андрій Герус, коментуючи під час засідання це рішення, зазначив, що його було внесено до порядку денного (як п. 4.52) з голосу та без попередньої публікації для громадського обговорення.

Крім того, він акцентував увагу, що, відповідно до закону «Про ринок електричної енергії», постанови про ПСО мають бути направлені на розгляд уряду регулятором — Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Те, що мені повідомили з НКРЕКУ, — вони категорично проти такої версії ПСО, оскільки необхідно думати не тільки про великі підприємства, а й про середні/дрібні підприємства, водоканали», — сказав Герус.

З огляду на це представник президента звернувся до уряду з проханням перенести розгляд і ухвалення цього питання. Однак п. 4.52 було серед інших озвучено до прийняття за скороченою процедурою з доопрацюванням відповідно до законодавства.

Які саме зміни було внесено до механізму функціонування ПСО, поки що невідомо.