Кабмін реформував систему оплати праці держслужбовців: що зміниться

logo


До чергового підвищення тарифів на холодну воду залишилося більше, ніж півроку, проте розмови про це серед місцевої влади міст України ходять вже зараз. Про це повідомляє видання «Сегодня», зазначаючи, вода для українського споживача повинна подорожчати з січня 2021 року.

Рішення про підняття цін було ухвалено Нацкомісією з регулювання електроенергії та комунальних послуг (НКРЕКП). У відомстві повідомляють, що тарифи на холодну воду для підприємств зростуть у середньому більш ніж на 20%. Наразі затверджено подорожчання холодної води для 43-х з 52-х водоканалів. Зазначається, що в невеликих містах ціни на комунальні послуги, включаючи і воду, регулює місцева влада.

«Відповідно до заявок підприємств, тарифи на водопостачання зростуть в середньому на 21%, водовідведення подорожчає на 23%. Підприємства аргументували необхідність підвищення тарифу зростанням зарплат співробітників, зростанням цін на паливно-мастильні матеріали, реагенти і електроенергію», — роз’яснили в НКРЕКП.

У виданні зазначили, що чим дорожче коштує вода сьогодні і чим більше її споживачів, тим у відсотках зростання цін буде менше. У столиці, наприклад, тарифи на холодну воду планують підняти на 19%. Різниця між сьогоднішньою ціною і тією, яка очікується з січня — приблизно 5 гривень за один кубометр.

Якщо сьогодні, за даними «Київводоканалу», жителі столиці платять 13,44 грн за подачу кубометра холодної води і ще 9,55 грн/куб. м за її відведення, всього 22,99 грн/куб. м, то з нового року за подачу води доведеться платити 14,74 грн (+1,3 грн/куб. м, або на 10% більше), за водовідведення — 12,61 грн/куб. м (+3,06 грн/куб. м або на 32% більше). У сумі виходить 27,35 грн/куб. м (+4,36 грн/куб. м, або на 19% більше).

Таким чином, очікується збільшення тарифу і на гарячу воду. Через зростання водовідведення автоматично подорожчає на 3,06 грн і кубометр гарячої води. Тому що плату за її підведення стягують підприємства теплокомуненерго, а за відведення — водоканали, адже технічно і холодна, і гаряча вода йде в їхні каналізаційні труби, зазначають у виданні.

Нагадаємо, раніше Кабмін підтримав ініціативу призначення житлових субсидій громадянам, які втратили роботу в період карантину. Про це в Телеграм-каналі заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в середу, 25 березня.

Також повідомлялося, що НКРЕКП опублікувала спростування щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення. Публікація з’явилася на сайті відомства у вівторок, 5 травня, після круглого столу, який відбувся щодо кризового стану в енергетиці.