Кабмін планує до 2030 року залучити $60 млрд інвестицій у інфраструктуру

logo


25переглядів

31 травня 2018, 10:40

Кабінет міністрів планує до 2030 року залучити у інфраструктурні об’єкти $60 млрд інвестицій, зокрема збільшити кількість аеропортів з 19 до 50 аеропортів, побудувати 10 автобанів та запустити понад 2 заводи з виробництва електоркарів, йдеться на сайті Мінінфраструктури.

Кабмін планує до 2030 року залучити $60 млрд інвестицій у інфраструктуруФото: mtu.gov.ua

Такі плані схвалив Кабінет міністрів 30 травня 2018 року в рамках затвердженої транспортної стратегії до 2030 року.Як зазначається, стратегія передбачає побудуву або відновлення 31 аеропорту, яких сьогодні в Україні нараховується 19 на 7 з яких припадає 98% всього пасажиропотоку.

Кабмін планує до 2030 року залучити $60 млрд інвестицій у інфраструктуруФото: mtu.gov.ua

Крім того, згідно з презентацією стратегії, уряд планує протягом 12 років запустити 10 нових автобанів, а до 2019 року – розпочати будівництво першої концесійної дороги. Перший напрямок: Київ-Біла Церква. Водночас, серед пріорітетних напрямків передбачено будівництво автобанів з Сум, Харкова, Дніпра, Луганська, Донецька, Одеси, Миколаєва у напрямку країн ЄС.

Кабмін планує до 2030 року залучити $60 млрд інвестицій у інфраструктуруФото: mtu.gov.ua

Також стратегія передбачає будівництво євроколій у напрямках з Києва до Одеси, Львова, Харкова та Дніпра.Водночас, згідно з презентацією планів уряду, стратегія передбачає побудову 2 і більше заводів з виробництва електоркарів. Так, передбачено запустити потужності з виробництва вантажівок, автобусів, літаків та пасажирськив дронив, морськіх та річкових суден на електричній тязі.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, стратегічною метою є інтеграція України у світову економіку та технологічний стрибок у сфері інфраструктури.

«Ми повинні вийти з-за меж внутрішньоукраїнського мислення і ставити перед собою глобальні цілі. Стратегія 2030 – це не про транспорт. Стратегія 2030 – про модерну Україну, про розвинену сильну державу, про людей, для яких ми створили найкраще. Бо це – наш обов’язок. І наша робота», – додав Омелян, -«Drive Ukraine 2030 – перетворення України на розвинену, високотехнологічну та інноваційну країну завдяки розвитку сфери транспорту та інфраструктури, застосування новітніх технологій. Drive Ukraine 2030 – цифрова інфраструктура, безпека на транспорті, безпілотні автомобілі, транспортні коридори, єдина транспортна та інфраструктурна мережа з Європейським Союзом».

Як зазначається, презентація стратегії відбудеться в рамках Міжнародного тижня з торгівлі і транспорту, який триває в Одесі з 29 травня по 1 червня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті