Юрій Косюк розповів коли і навіщо хоче купити французьку компанію Doux Group – заява

logo


МХП дійсно розглядає варіант покупки французької компанії Doux Group, але до прийняття фінального рішення ще далеко. Про це в екслюзивному коментарі AgroPolit.com розповів власник агрохолдингу Юрій Косюк.

Раніше Косюк повідомив про наміри купити кілька заводів у ЄС. Вчора французьке видання Challenge’s повідомило, що МХП подав у комітет з реструктуризації промисловості Франції (Comité interministériel de restructuration industrielle) документи на відновлення Doux Group, яка зараз перебуває у процедурі банкрутства. За даними видання, протягом останніх двох років французький виробник курятини зазнав економічних збитків на суму €35 млн.

За попередніми оцінками власника МХП Юрія Косюка, обсяг коштів для реанімації французького виробника становить €220 млн. У повідомленні ж французького видання Challenge’s названо суму – €150 млн, із яких близько €70 млн мають надійти від французького уряду (участь в акціонерному капіталі та на покриття збитків компанії).

Так, ми розглядаємо варіант придбання цієї компанії у Франції, як і інших аналогічних заводів у всьому світі. Наша бізнес-модель та виробничі технології найпрогресивніші і найефективніші, тому їх поява може відродити і перезапустити будь-яке птахівниче підприємство. Щодо Doux Group, то сьогодні з французькими колегами ми знаходимось на далекій стадії від завершення цих переговорів. Адже підприємство перебуває у стадії банкрутства і ліквідації. Воно має багато різних зобов’язань (і не лише фінансових). Ми вивчаємо всі ці моменти», – відмітив Юрій Косюк.

За його словами, швидких рішень у даному питанні не варто чекати, бо є багато ще нез’ясованих моментів.

Це має бути компромісне рішення всіх учасників цього процесу: теперішніх власників (один із них – компанія-ексклюзивний постачальник продукції цього підприємства на ринок Саудівської Аравії, тому це потребує додаткового обговорення), уряду Франції, локальної влади (провінції Британь – Doux Group належить до її юрисдикції) та МХП. Наразі ми активно працюємо і вивчаємо всі деталі, щодо роботи і стану цього підприємства. Але ситуація дуже непроста і потребує консенсусного рішення», – пояснив він.

Бізнесмен також розповів чому МХП зацікавилась саме цією країною. «Франція тривалий час була успішним продавцем курячого м’яса (в 2000-х роках і раніше Doux була найбільшою компанією Європи в індустрії птахівництва, — Авт.), але поступово перетворилася у його імпортера. Ми хочемо перенести нашу бізнес-модель у Францію, осучаснити її виробництво і вона знову стане суперконкурентним лідером в ЄС та поверне свої позиції лідера-імпортера на всю Європу та потужного постачальника продукції птахівництва в світі», – підсумував він.

На уточнююче питання, де в такому разі опиниться українське птахівництво, Косюк додав, що наші виробники будуть лідерами на ринку азійських та рабських країнах світу і «цього не потрібно боятися».