Юрій Бойко: Контракт на транзит газу територією України закінчується 31 грудня – потрібно терміново провести переговори щодо його продовження


«Контракт на транзит газу територією України закінчується 31 грудня, і якщо не буде нового контракту, то країна опиниться у дуже важкому становищі. Це стосується і фінансової складової, і енергетичної безпеки, і робочих місць. Тому ми наполягаємо на проведенні переговорів щодо продовження транзитного договору. У будь-якому випадку ми, як представники українського парламенту, вже провели перший раунд переговорів і бачимо, що розуміння з боку РФ є», – сказав політик.

Також, за його словами, управління українською газотранспортною системою міжнародним консорціумом забезпечить її потрібність. «Ми бачимо, що модель, яка забезпечить потрібність нашої ГТС – це модель управління нею з боку міжнародного консорціуму. Це давня ідея, вона розглядалася кілька разів, була опрацьована, і її реалізація забезпечить збереження транзитного потенціалу нашої країни», – зазначив Юрій Бойко.