Юридична підтримка гарантує успішну участь у держзакупівлях

logo


13 листопада, Розділ Новини, переглядів 0

9 листопада в Одесі пройшов П’ятий всеукраїнський Forum Zakupki, організований торговельним майданчиком Zakupki.Prom.ua. Експерти ринку розповіли учасникам заходу, як налагодити роботу відділу закупівель у державній установі. А також  про те, яку стратегію обрати та яких помилок уникати, аби перемагати в державних торгах. Окремо спікери акцентували увагу на важливості юридичної складової у належному проведенні закупівель. В учасників торгів досить часто виникають запитання щодо регламенту проведення закупівлі, правомірності рішень замовника або власних дій. Для того, щоб зробити роботу своїх клієнтів в системі ProZorro максимально успішною  та легкою, на майданчику Zakupki.Prom.ua була посилена функція юридичної підтримки.

«Учасники закупівель прагнуть мати відчуття захищеності та впевненості у тому, що у будь-якій ситуації їм буде до кого звернутися, у кого проконсультуватися. Саме тому ми спрямували більше зусиль для надання постачальникам, що працюють на нашому майданчику, всебічної юридичної підтримки. Аби гарантувати якісні консультації, ми провели додаткове навчання наших співробітників, спрямоване на вирішення найпоширеніших проблем наших клієнтів”, — розповідає керівник торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua Оксана Ферчук.

80% звернень з юридичних питань менеджери майданчика Zakupki.Prom.ua задовольняють самостійно. Однак близько 15% запитів вимагають більш глибокого занурення та вивчення кейсів. Щоб вирішити й ці проблеми, в рамках майданчика був створений окремий відділ, де працюють експерти з необхідними знаннями. За потреби робота цієї команди посилюється допомогою юристів Zakupki.Prom.ua. Вони долучаються до оцінки ситуації не тільки в розрізі державних закупівель, а й з точки зору норм права в цілому. Також є ще 5% випадків, що вимагають оскарження умов чи результатів закупівлі в Антимонопольному комітеті України, захист прав постачальника в суді тощо. У такому разі справа передається партнерам — юристам, що спеціалізуються в оскарженні держзакупівль.

Як показує практика, найчастіше — у 35% звернень — постачальники цікавляться особливостям підготовки та завантаження документів для участі в торгах. 27% запитів стосуються можливих варіантів оскарження дій замовників. 13% звернень спрямовані на загальні питання — постачальники просять роз’яснень про види закупівель, особливості їх проведення та інше.

Окрім посиленої юридичної підтримки, клієнти майданчика Zakupki.Prom.ua нещодавно отримали можливість напряму зі свого особистого електронного кабінету писати відгуки про закупівлі на моніторинговий портал DoZorro. «Інтеграція майданчиків  з DoZorro має кілька завдань. З одного боку, це спрощує процес написання відгуків. А з іншого — підвищує їхню якість. Адже зворотній зв’язок будуть давати реальні учасники держзакупівель. Ще одне важливе нововведення стосується замовників — державних установ та підприємств, які оголошують тендери в ProZorro. Тепер з кабінету на майданчику вони можуть залишати відгуки про своїх постачальників. Сказати, чи були якісь проблеми з документообігом, якістю поставленої продукції, вимогами підвищити ціну тощо”, — розповідає проектний менеджер Transparency International Ukraine Іван Лахтіонов.

Лише за перший рік роботи DoZorro було опрацьовано близько 6 тис. відгуків —  порушення були виявлені майже в 2,7 тис. торгів. Зібрану на порталі інформацію активісти в подальшому використовують при підготовці звернень до правоохоронних і контролюючих органів. Окрім цього, DoZorro сприяє тому, що відомості про зловживання в системі ProZorro виходять в публічне поле, стають предметом обговорення громадськості та темами матеріалів у ЗМІ. Все це відіграє вагому роль у боротьбі з нечесними «схемами” в держзакупівлях. А результат — вартий зусиль, адже  неефективне проведення закупівель призводить до втрати державою десятків мільярдів гривень.

Схожі новини