Йоста Люнгман, глава МВФ в Україні, пояснив доцільність підвищення цін на газ

logo


Йоста Люнгман, глава МВФ в Україні, пояснює доцільність підвищення цін на газ, а потім розмірковує про життєздатність української економіки та її можливості наздогнати європейських сусідів

Іван Верстюк

Й оста Люнгман, глава представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні, зустрічає журналіста НВ рівно у призначений час у своєму київському офісі, розташованому в престижному бізнес-центрі Леонардо.

Високий і худорлявий швед Люнгман, любитель бігу на довгі дистанції, працює у фонді більше десяти років. До свого призначення в Україну в червні 2017-го він представляв МВФ у Молдові, Чорногорії, Ірландії та Угорщині. Ще раніше Люнгман, фахівець із фіскальної політики, працював у міністерстві фінансів Швеції.

Тепер саме від його позиції багато в чому залежить, коли і на яких умовах Україна отримає наступний транш від фонду. А без цих грошей, за твердженням фахівців, країні буде складно покрити бюджетний дефіцит і поповнити золотовалютні резерви Нацбанку, та й взагалі звести кінці з кінцями. До того ж для приватних інвестиційних фондів уміння уряду знайти спільну мову з МВФ — це сигнал про те, що владі можна довіряти.

Люнгман зарекомендував себе як принциповий переговірник з українською владою. Втім, в інтерв’ю НВ він намагається виглядати як людина, що здатна домовлятися, часто усміхається і наголошує, що розуміє: на проведення реформ Україні потрібен час.

— Український уряд зробив кілька заяв про те, що наступний транш МВФ очікується у квітні або травні. Це реалістично?


Це закрита стаття Електронної версії журналу Новое Время. Щоб прочитати матеріал повністю, відкрийте доступ до даної статті або передплатіть . Якщо ви вже підписані, увійдіть або зареєструйтесь.

Читайте также: