Янукович подав скаргу до ЄСПЛ через “незаконне заочне засудження» — адвокат

logo


Екс-президет України Віктор Янукович та його адвокати подали скаргу до Європейського суду з прав людини з приводу спроби, за їх словами, незаконного заочного засудження та ненадання доступу до участі в судовому процесі, повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк, передає ТАСС, посилаючись на його слова у прямому ефірі телеканалу Еспресо.

«Янукович дійсно передав нам своє звернення до ЄСПЛ, оскільки вважає незаконним його заочне засудження за статею «Держзрада» та заявляє про відсутність доступу до участі в процесі», — сказав Сердюк.

За словами адвоката, в суд подані заяви про виклик Януковича в суд у порядку міжнародного співробітництва для забезпечення його участі.

«Але ми бачимо, що це не вигідно Генеральній прокуратурі, і вони роблять все, щоб не допустити його, незважаючи на те, що вже подано його (Януковича — ред.) письмову заяву про забезпечення участі у відповідному процесі», — додав адвокат.

Він зазначив, що ця заява була прийнята українською стороною захисту, передана представнику британської адвокатської контори Джозефу Росману та днями має бути надіслана до ЄСПЛ.

Як повідомлялося, 19 квітня Оболонський районний суд Києва викликав колишнього президента-втікача Віктора Януковича на засідання за справою про державній зраді, яке відбудеться 4 травня.