Які реформи треба реалізувати, аби ринок України став ще привабливішим для інвесторів – Міклош (Відео)

logo


segodnya.ua

13.06.2018 23:15

В цьому році очікується зростання економіки в Україні близько 3%

За темою

Про таке заявив в ефірі «5 каналу» голова стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош. 

«Найголовніше – це інвестиції. Аби мати зростання економіки у 6-7%, потрібно, щоб частка інвестицій у ВВП країни була не менше, ніж 25 %. А зараз в Україні це близько 15%. 1% ВВП – це 1 мільярд доларів… Тільки один ресурс швидкого притоку інвесторів – це зарубіжні інвестиції. Чому їх недостатньої? Знову ж верховенство права (судова реформа – Ред.) і захист власності… Поки що не було зроблено все, що необхідно для того, щоб змінити систему. Але було зроблено більше, ніж люди у розвинених країнах думають. Просто треба продавати те, що люди зробили».

На запитання ведучого, чи буксують в Україні реформи, Міклош сказав: «В цьому році ми очікуємо, що буде зростання біля 3%, що вже краще, ніж в минулому році і ніж рецесія у 2014-2015 роках. Але 3% – це ще недостатньо. Тому що коли дивимося на весь світ, глобальне зростання буде 3,9%. Тобто Україна ще буде відставати від світу в середньому. Коли ми подивимося на середньоєвропейські країни, більшість з них ростуть швидше, тому різниця буде збільшуватися. А з іншого боку Україна має величезний потенціал для високого і стійкого зростання. Це означає, що вже було зроблено багато, але ще недостатньо, щоб використати цей потенціал. Україна, на мою думку, має потенціал стійкого довгострокового зростання 6-7%, коли реформи будуть зроблені в цих галузях. Бо в багатьох галузях було зроблено багато. Але верховенство права і захист прав власників – найслабша частина, ще відсутність земельної реформи. Це причини, чому немає економічного зростання, відсутність прогресу в приватизації».

Міклош також оцінив темпи проведення реформ в Україні загалом: «З одного боку треба сказати, що вперше в історії України система змінюється, змінюється напрямок працюючої ринкової економіки, за останні чотири роки було зроблено більше, ніж за 20 років перед Євромайданом… Але з точки зору того, що треба зробити, аби Україна мала економіку, що розвивається, ще не було зроблено все, що необхідно. Значить, стакан напівповний і напівпорожній».

Відео за темою