Як змінилися ціни на овочі “борщового набору” в Україні за останніх три роки

logo


Як змінилися ціни на овочі “борщового набору” в Україні за останніх три роки

Український ринок «борщового набору» зустрів жовтень рекордними показниками цін. Про це повідомляє сервіс “Інфо-Шувар” , посилаючись на дані власного щоденного моніторингу цін на гуртових ринках країни.

Рекордсменом у рейтингу подорожчання впродовж останніх трьох років стала морква. Сьогодні морква коштує в три рази дорожче, ніж в жовтні 2016 року і на 60% дорожче, ніж в жовтні минулого року. Станом на 3 жовтня 2018 року, ціна на моркву на вітчизняному ринку сформувалась в діапазні 7-12 грн/кг (0,21-0,37 EUR/кг), залежно від якості.

На другому місці опинилась білоголова капуста, яка за останніх три роки подорожчала більш, ніж удвічі та коштує сьогодні 6-7 грн/кг (0,18-0,21 EUR/кг) . Більш, ніж на 60% подорожчав, також, і столовий буряк, який сьогодні на гуртових майданчиках країни пропонується за середньою ціною 7 грн/кг (0,21 EUR/кг).

Наполовину зросла в ціні за останніх три роки, також, і ріпчаста цибуля, яка сьогодні вже досягнула рекордних для України цінових показників 7,5-8,5 грн/кг (0,21-0,26 EUR/кг) .

Картопля стала винятком в данному переліку. Ціни на неї майже не змінились в порівнянні із початком жовтня 2016 року , а якщо ж порівнювати із початком жовтня 2017 року, то картопля в Україні навіть подешевшала на цілих 20% і станом, на 3 жовтня 2018 року пропонується в межах 2-3,5 грн/кг (0,06-0,11 EUR/к г).

Фактори, які впливають на формування ціни на «борщовий набір» будуть обговорюватись фахівцями ринку 20 жовтня 2018 року, у Львові на конференції «Майбутнє ринку «борщового набору» в Україні». Подію орагнізовують ОРСП «Шувар» та Міжнародна Фінансова Корпорація (МФК).

Конференція буде проходити за підтримкою Департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА.

Інфоіндустрія