Як в Україні виготовляють сучасні полімерні труби (ВІДЕО)

logo


UATV у програмі «Зроблено в Україні» розказує та показує процес виробництва гофрованих двошарових труб

uatv

13.03.2018

Фото UATV

У стародавні часи для прокладки водопровідних і каналізаційних магістралей використовували різні матеріали. Ассірійці будували свої акведуки з вапняку, греки і римляни використовували глину. Набагато пізніше для цього стали використовувати чавунні та сталеві труби. Проте час показав, що ці матеріали недовговічні. Їм на зміну прийшли полімерні труби, які тепер широко використовують для прокладки різних магістралей.

Сьогодні у “Зроблено в Україні” ми розповімо, як роблять двошарові гофровані труби для каналізації, свердловин і водопроводу.

Для виробництва труб сировину у вигляді полімерних гранул привозять на завод у герметично запакованих поліетиленових мішках. Потім їх завантажують у бункери виробничих ліній, де відбувається процес підготовки – сушки та перемішування.

Фото UATV

Після цього сировина потрапляє в екструдери, там її розплавляють при температурі 300 градусів. А за допомогою сильного тиску і шнекової передачі подають на формуючу голівку. У формувальних сегментах лінії під дією вакууму відбувається формування двошарової гофрованої труби з рострубом.

Фото UATV

Внутрішній шар труб білий, а верхній – ребристий помаранчевий. Це надає їм велику жорсткість, що дуже важливо через умови монтажу та подальшої їх експлуатації. Механічно пошкодити таку трубу дуже складно, тому вона здатна витримувати великі навантаження, створювані грунтом.

Лінія виробництва труб повністю автоматизована. Оператор за комп’ютером стежить за всіма процесами. Кожна партія труб проходить внутрішній контроль якості, у лабораторії перевіряють різні якісні показники продукції.

Гофровані труби з’єднують за допомогою розтрубів, застосовуючи спеціальні прокладки. У цьому і полягає їх  величезна перевага, адже для  монтажу труб не потрібна спеціальна кваліфікація, досить лише проінструктувати робітників. А ще ці труби довговічні, їх можна використовувати не менше 50 років.

Тож, як і з чого виготовляють полімерні труби, а також про їх переваги у порівнянні з аналогами дивіться детальніше у програмі “Зроблено в Україні” на UATV.

Більше випусків програми  “Зроблено в Україні” дивіться за посиланням.

Джерело
UATV
дата
13.03.2018
категорії
Технології
поділитися