Як соняшник та ріпак у насіннєвих посівах оцінять за новою Методикою?

logo


Як соняшник та ріпак у насіннєвих посівах оцінять за новою Методикою?

Ще раз нагадаємо, що відбулося офіційне затвердження Методики польового оцінювання насіннєвих посівів соняшнику та ріпаку, наказ від 21.11.2018 року № 558  зареєстрованого в Міністерстві юстиції від 28 грудня 2018 р. за N 1513/32965. Чи задовольняють вони учасників насіннєвого ринку України спробувала в цьому розібратись Інфоіндустрія.

Виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзана Григоренко,  повідомила, що Методика описує повністю вимоги до  польового оцінювання насіннєвих посівів соняшнику і ріпаку: це і просторова ізоляція ; періодичність польового оцінювання інспекторами з сертифікації; обстеження посівів на контроль запилення; оцінювання посівів за сортовими ознаками тощо;Чому це так важливо, наразі усі виробники мають чіткі умови, що потрібно щоб отримати сертифікат на сортові якості.Нова Методика враховує  вимоги Насіннєвих схем  ОЕСР, які необхідні  для міжнародної торгівлі по насінню олійних культур та Директиви Ради ЄС 2002/57/ЄС про реалізацію насіння олійних та прядивних культур.Насіннєва асоціація України ініціювала такі зміни, та завдяки підтримці Мінагрополітики, вимоги затверджені офіційно,  єдині та доступні для всіх суб’єктів.

Керівник приватного органу сертифікації «Агросерт» Наталія Грюнвальд, зазначила, що

Науковці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, 

Дякуємо за співпрацю та професійне висвітлення питань Насіннєвий асоціаціі України, «Агросерт» та Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

Інфоіндустрія