Як пом’якшити негативні наслідки пандемії на український туристичний ринок?

logo


У звʼязку зі скасуванням авіасполучення з Україною та забороною на в’їзд іноземців, туристична галузь України, у якій на сьогодні задіяно понад 200 тисяч працівників, опинилась у вкрай складній ситуації.

Туроператори вимушені відправляти частину співробітників у неоплачувані відпустки, а переважна більшість готелів заповнена на 20-30%, що ставить їх за межею виживання. І залишається лише питання часу щодо їх закриття.

Через панічні настрої у інших країнах та невизначеність з тривалістю пандемії коронавірусу сьогодні масово скасовуються екскурсійні тури та конференції і семінари, які мали відбуватися в Україні у травні-червні 2020 року.

За даними українських туроператорів в’їзного туризму, станом на 12 квітня скасовано до 90% запланованих організованих груп іноземних туристів в Україну на другу половину березня-квітень. Щотижня готелі недоотримують платежів на десятки мільйонів гривень. І це, на жаль, лише початок.

Туристичний бізнес України стурбований такою ситуацією на ринку внутрішнього та в’їзного туризму. Члени Комітету підприємців туристичної та готельної сфери Торгово-промислової палати України   прогнозують, що чимало готелів та пансіонатів, які складають малий та середній бізнес, доведеться просто закрити, а ще частині – перевести персонал у неоплачувані відпустки на невизначений період.

Інші країни – зокрема, Грузія, Польща та Італія запроваджують відтермінування податкових платежів для представників туристичної галузі мінімум на 3-5 місяців. Це стосується як основних податків, так і скасування соціальних внесків за тих працівників, які відправлені у неоплачувані відпустки.

У зв’язку з вищевикладеним, члени Комітету звернулися до прем’єр-міністра України з проханням  розглянути наступні заходи для пом’якшення негативних наслідків пандемії на український туристичний ринок:

1. Відтермінувати сплату готелями, іншими засобами розміщення, а також туроператорами внутрішнього та в’їзного туризму податкових платежів до кінця 2020 року.

 2. Скасувати оплати соціальних внесків для працівників, які будуть змушені піти у неоплачувані відпустки. 

3. Звернутися до НБУ та комерційних банків України щодо запровадження 0% ставки по сплаті кредитів для підприємств туристичної сфери до кінця 2020 року.

4. Скасувати туристичний збір до кінця 2020 року