Існує серйозна загроза теплопостачання медичних закладів та шкіл

logo


Через неврегульовану ціну на газ існує серйозна загроза стабільності теплопостачання медичних закладів та шкіл Києва.

За розпорядженням КМДА опалювальний сезон в столиці цього року почався 16 жовтня. КИЇВЕНЕРГО почало підключати до централізованого опалення дитсадки та медичні заклади (стаціонари та пологові будинки). Вони майже всі вже забезпечені теплом.

Нагадаємо, що цього року початок опалювального сезону для закладів соціальної сфери ускладнюється різницею закупівельної та передбаченої в тарифі ціни газу.

Тобто НАК «Нафтогаз України» продає ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» природний газ для бюджетних організацій за ціною 7,9 тис. грн за 1 тис. м³, а у тарифі на виробництво теплоенергії закладено його вартість як 4,94 тис. грн за 1 тис. м³.

Щоденний збиток КИЇВЕНЕРГО від постачання тепла лише соціальним об’єктам столиці становитиме 1,2 млн грн і буде збільшуватися пропорційно зниженню температури навколишнього середовища. Загалом до кінця цього року збиток може скласти 541 млн грн.

При цьому джерело його погашення не передбачено ні в міському, ні в державному бюджетах.

Ця ситуація робить непрогнозованими якість та безперебійність забезпечення теплом бюджетних організацій в новому опалювальному сезоні.

Для врегулювання проблеми дисбалансу фактичної та тарифної вартості газу енергокомпанія неодноразово зверталась до КМУ, НКРЕКП та профільних міністерств.

Закликала врегулювати дисбаланс у вартості газу і КМДА.

Однак станом на сьогодні рішення щодо джерела компенсації різниці в тарифах на газ немає. Проект внесення змін до діючої Постанови КМУ від 22.03.2017 № 187 «Про внесення змін до положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів в процесі функціонування ринку природного газу» вже узгоджений усіма профільними установами, крім Мінекономіки.

Після остаточного погодження Міністерство енергетики має подати проект для розгляду на засіданні КМУ. Документ передбачає зниження коефіцієнту 1,6, за яким виробники теплоенергії закуповують газ для всіх категорій споживачів, до рівня 1,2.

«Ми не можемо не увімкнути опалення дитячим та медичним закладам. Але далі подавати тепло бюджетній сфері також не можемо, адже це колосальні збитки. А попереду цілий опалювальний сезон. Тому у мене прохання до міської влади звернутися в черговий раз до Національного регулятора для встановлення економічно обґрунтованого тарифу», – говорить генеральний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр Фоменко.

«Рішенням комісії ТЕБ та НС ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» продовжує підключення тепла в навчальні заклади. У вихідні в навчальних закладах залишатимуться чергові, аби проконтролювати подачу теплоносія. Ми не маємо права допустити, аби під час різкого похолодання школи залишалися без тепла. Сьогодні на комісії присутні представники СБУ, оскільки мова йде про реальні соціальні загрози. Невирішене питання ціни на тепло для бюджетних установ призвело до можливого ризику зриву опалювального сезону в навчальних закладах, і місто змушене вирішувати його в екстреному порядку. Відповідні органи й посадові особи мають понести за це відповідальність», – зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Loading…