«Інтерпайп» попереджає контрагентів про спроби інтернет-шахрайства із зазначенням неправильних банківських реквізитів на оплату продукції

logo


08:42 04.06.2018

"Інтерпайп" попереджає контрагентів про спроби інтернет-шахрайства із зазначенням неправильних банківських реквізитів на оплату продукції

Міжнародна вертикально інтегрована трубно-колісна компанія (ТКК) «Інтерпайп» поширила попередження контрагентам про спроби інтернет-шахрайства із зазначенням неправильних невірних банківських реквізитів на оплату продукції.

«Один із контрагентів «Інтерпайпу» отримав підроблені фінансові документи з неправильними банківськими реквізитами, для направлення платежів шахраям. Шахраї створили неправдиву адресу електронної пошти відправника рахунку-фактури з доменом, подібним до Interpipe. Ми просимо вас проявляти пильність та приділяти пильну увагу отриманим рахункам», — йдеться в прес-релізі-попередженні ТКК «Інтерпайп».

При цьому уточнюється, що шахраї можуть використовувати кілька схем для переказу їм коштів.

Так, шахраї можуть створити неправдиву адресу електронної пошти відправника з доменом, подібним до Interpipe, але зі зміненими буквами, приміром, використовуючи «L» замість «i», або додаючи додаткову букву в правильний домен.

Компанія наводить варіанти неправдивих адрес: Anna.Ivanova@interpIpe.biz, Anna.Ivanova@Interpipe.biz, Anna.Ivanova@interpipes.biz, Anna.Ivanova.interpipe.biz@gmail.com, Anna.Ivanova@lnterpipe.me.

Крім того, ім’я відправника може бути аналогічним або абсолютно однаковим із даними реального працівникам компанії, у такому разі підозріла адреса електронної пошти може бути в копії листа. Також можуть використовуватися неправильні банківські реквізити Interpipe в справжньому корпоративному шаблоні.

«Зверніть увагу, що Interpipe ніколи не відправляє вам рахунки-фактури зі зміненими банківськими реквізитами без попереднього повідомлення та ніколи не використовує особисті адреси електронної пошти для відправлення фінансових документів. У разі будь-яких сумнівів зверніться до відповідальної особи в Interpipe. Компанія вживає всіх заходів для захисту наших шановних партнерів від шахраїв», — резюмується в повідомленні.

Раніше про подібні випадки шахрайства заявляла, зокрема, група Evraz.

«Інтерпайп» входить до десятки найбільших у світі виробників безшовних труб, є третім за величиною виробником цільнокатаних залізничних коліс у світі. У 2017 році компанія реалізувала 767 тис. тонн трубної та колісної продукції.

У структурі компанії — п’ять промислових активів: «Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ) «, «Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ) «, «Інтерпайп Ніко-Тьюб», «Дніпропетровський Втормет» та електросталеплавильний комплекс «Дніпросталь» під брендом «Інтерпайп Сталь».

Кінцевим власником Interpipe Ltd. є український бізнесмен Віктор Пінчук та члени його сім’ї.