Інакше – дефолт: владі доведеться піти на виконання умов МВФ

logo


Відмовитися від співпраці з міжнародними фінансовими організаціями – а значить, і від виконання їхніх умов – мрія багатьох українських виборців.

Адже українські політики багато років поспіль розповідають їм, що якби не МВФ, не довелося би проводити непопулярні реформи, підвищувати тарифи, наступати на горло власній пісні про спільне розкрадання того, що ще залишилося. Але найголовніше – що не залишилося практично нічого. Можна, ясна річ, іще продати землю та держпідприємства й за рік-другий проїсти отримане. Але потім все одно доведеться платити.

Читайте також: Зеленський сигналить Коломойським: на цій світлині видно все

Україна не отримує грошей від МВФ майже рік. При цьому в найближчі місяці очікуються пікові виплати за зовнішнім боргом. Без допомоги МВФ країна опиниться у важкій фінансовій і соціальній кризі – відбудеться той самий дефолт, про який мріє Ігор Коломойський. Так, за умови такого розвитку подій решту державного майна можна буде скупити задешево. Але це тільки в тому разі, якщо втримається влада. А її шанси на самозбереження будуть набагато примарнішими, ніж можливості «олігархів».

Тому новій українській владі доведеться піти на співпрацю з МВФ, а простіше кажучи – на виконання умов МВФ. Прем’єр-міністрові й новим міністрам доведеться розмовляти із представниками делегації МВФ зовсім не так, як вони можуть дозволити собі розмовляти з депутатами парламенту. Так, за вказівкою Володимира Зеленського депутати більшості проголосують за що завгодно. Але ось тільки грошей вони не мають. Гроші має МВФ. Саме допомога фонду формує наш бюджет і забезпечує наше майбутнє.

Читайте також: Експерт: Фіскальні ініціативи «Слуги народу» – груба політична й економічна помилка

І поки Україна не оголосила дефолт, нашою країною керуватимуть не Зеленський із друзями, а МВФ і страх влади, що в разі невиконання умов фонду українська економіка впаде. Це – єдина гарантія, яка дозволяє нам усім розраховувати, що ми не опинимося під руїнами.

А значить, на всіх нас чекає ще чимало сюрпризів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube