Імпорт перевищує експорт. Як з цим боротися?

logo


Експерт розповів, як «залатати» дірки в торговельному дисбалансі.

Уряд має системно переглянути свою зовнішньоторговельну політику через існуюче від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі. Про це у статті для «Дзеркала тижня» пише експерт Центру розвитку ринкової економіки CMD Ukraine Ігор Гужва.

Нині обсяги вітчизняного імпорту значно перевищують обсяги експортних поставок. За даними НБУ, від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у 2017 році склало 9,37 мільярди доларів. При цьому на експорт з України йдуть переважно сировина (зерно, залізна руда) і продукція первинної обробки (чорні метали, соняшникова олія), тоді як близько половини імпорту — готова продукція кінцевого споживання.

Автор вважає, що наразі одним із ключових завдань уряду мав би стати системний перегляд зовнішньоторгівельної політики. Так, у рамках системи угод СОТ існує величезний арсенал інструментів і механізмів формування торгівельної політики.

Гужва переконаний, що для подолання системних дисбалансів у зовнішній торгівлі потрібно створити експортно-кредитне агентство, спростити процедури торгівлі, а також переглянути митно-тарифні зобов’язання України.

«Говорячи про професійність формування та реалізації зовнішньоторговельної політики, неодмінно важливо наголосити на проблемі кадрового забезпечення. На тлі низької мотивації залучення кваліфікованих кадрів до державної служби в Україні фактично відсутня спеціалізована підготовка кадрів у сфері міжнародної торгівлі», — зауважив експерт.

За матеріалами dt.ua