Хто заборгував «Київенерго» три мільярди гривень?

logo


Походження боргу міста Києва перед «Києвенерго» — борги населення. Про це в програмі Громадська Хвиля на Громадському радіо розповів голова наглядової ради компанії Іван Плачков:

«Борг складає в цілому за тепло та за електроенергію більше трьох мільярдів. 2,2 мільярда за теплову електроенергію і один мільярд за електрачну енергію. Якщо дивитися на структуру заборгованості, то населення по електроенергії заборгувало порядка 340 мільйонів, підприємства життєзабезпечення Києва: Київметрополітен — більше 200 мільйонів, водоканал — 60 мільйонів. Є заборгованість держави по пільгам та субсидіям — приблизно 150 мільйонів. Це тільки за електроенергію. А, якщо брати ще 330 мільйонів за тепло, то в цілому держава заборгувала близько півмільярда гривень за своїми зобов’язаннями», — пояснив Іван Плачков.

Водночас сама компанія «Київенерго» також заборгувала певну суму «Нафтогазу»:

«Заборгованість перед «Нафтогазом» складає 2,2 мільярди гривень. З цих 2,2 мільярдів один мільярд — заборгованість держави за пільгами та субсидіями і ще мільярд — заборгованість населення за тепло і за електроенергію», — сказав Палачков.

При цьому голова наглядової ради «Київенерго» підкреслив, що на його думку, «Київенерго» відключень здійснювати не буде. Таке може статися лише у випадку, якщо «Нафтогаз» перестане постачати газ на об’єкти «Київенерго». Це будуть незаплановані відключення.